Đoković se oglasio povodom velikog interesovanja za pojas Presvete Bogorodice

 

Najbolji teniser svih vremena, Novak Đoković, iskoristio je trenutak pauze između turnira da podeli svoje misli o značaju vere i duhovnosti, reagujući na veliko interesovanje javnosti za pojas Presvete Bogorodice.


Photo by TenisUzivo.com (Darko Perunicic)

Novak Đoković, naš proslavljeni as i jedan od najvećih sportista u istoriji, nije propustio priliku da se osvrne na aktuelna dešavanja u otadžbini. Nakon eliminacije sa Rolan Garosa i dok se priprema za predstojeći Vimbldon, Đoković je na društvenim mrežama podelio svoje misli povodom velikog broja ljudi koji su čekali da se poklone pojasu Presvete Bogorodice, izloženom u Hramu Svetog Save.

„Presveta Bogorodice, moli se za nas grešnike sadai u času smrti naše. Bog je sa tobom i kada niko nije. Nema veće sile od božanske“, napisao je vlasnik 24. grend slem titule, ističući duboku veru koja ga pokreće.

Ovo nije prvi put da se Novak javno izjašnjava o svojoj pravoslavnoj veri. Još ranije, 20. maja, uputio je sličnu poruku: „Bogorodice Devo, raduj se blagodetna Marijo. Pomiluj nas i blagoslovi“. Đoković je više puta naglašavao koliko mu vera znači u životu, opisujući je kao temelj svog postojanja.

Ko će osvojiti Vimbldon 2026?

Ko će osvojiti Vimbldon 2026?

Novak Đoković 70%
471 glasova
Neko drugi 14%
95 glasova
Karlos Alkaraz 11%
72 glasova
Aleksandar Zverev 5%
37 glasova
Ukupno: 675 glasova

„Vera znači sve. Ja bez vere prestajem da postojim. Čovek mora da veruje u neku božansku energiju, u stvaraoca, nešto iznad sebe, nešto veće“, izjavio je naš šampion ranije, dodajući: „Ja jesam ponosan što sam pravoslavni hrišćanin, ali takođe sebe smatram univerzalnim pacifistom. Smatram sebe čovekom koji želi mir svima u svetu i ne delim ljude po boji kože, religiji ili bilo čemu drugom.“

Đokovićeva iskrenost i otvorenost po pitanju duhovnosti dodatno potvrđuju njegovu veličinu, ne samo na teniskom terenu, već i van njega, kao uzor mnogima širom sveta.

(Tenis Uživo, M. Vasić)


Teme:   Grend Slem, Novak Đoković, Rolan Garos, Vesti, Vimbldon


89 komentara

Ovaj sajt je zaštićen reCAPTCHA sistemom. Važe Google Politika privatnosti i Uslovi korišćenja.

Mile Pre 3 nedelje

nebitna ličnost boli me uvo šta on misli dosadan i ružan čovek

ZirkaPopović Pre 3 nedelje

Blagoslove bio i neka te sreća i ljubav uve prate.
Ti si nasa svetlost u ovoj tami.

Oskar Pre 3 nedelje

Čovjek se pomolio Bogorodici,a ne pojasu njoj lično ko što i treba

Rudnik Pre 3 nedelje

Niko se ne moli pojasu. Već Bogorodici. Dok se stoji u redu u sebi se izgovaraju molitve Bogorodici za naše bližnje i za nas same. A celiva se predmet koji je posedovala Božija majka. Ne moli se tom predmetu. Nego se iz poštovanja prema Majci Božijoj poklanjamo nečemu što nam je ostalo iza nje kao sveti predmet.

Mm Pre 3 nedelje

pa on nije nas srbin kako je pevao sa ustasama ustasku pjesmu sram ga bilo od boga

Dragan Pre 3 nedelje

svuda ima budala ali kod nas je centrala

Nada Pre 3 nedelje

Bravo majstore

Borka Pre 3 nedelje

Nole, svaka cast jer si ptavi pravoslavac.Ja porucujem blokaderima" Blago onom ko rano poludi da mu zivot prodje u veselje: i " Stala ruga pokraj puta pa se svakom ruga a ne vidi sebe"

Pera Pre 3 nedelje

nemoj tako jako ,bako.

Milica Pre 3 nedelje

daj boze da si konacno na pravom bozijem putu a ne na putu demona i sotona

Вељковић Pre 3 nedelje

Свака част """ВЕЋИТОМ ШАМПИЈОНУ""", САМО МОЛИМ БОГА ДА БАР ЈОШ ЈЕДНУ ТИТУЛУ ОСВОЈИ, и тиме запечати судбину тенисом и спортом, НОЛЕ ДО ПОБЕДЕ

Pera Pre 3 nedelje

Не каже се:,, вечитом шампиону'',
каже се :,, вечитом шампиону''
Ниси школовала?

Milos Pre 3 nedelje

Prelepo Nole. I treba

Abot Pre 3 nedelje

Što se javlja neverniče, nastavi da pumpa. Blokaderu

Тоба Pre 3 nedelje

Споре мораш мало да поправиш на повезивању мисли, овако не писменог нико те не разуме.

Zzz Pre 3 nedelje

E Radivoje gde ti živiš Ovo je svet muškaraca ali to nema veze sa Svetom Gorom Ženama je zabranjeno I da udju iza ikonostasa I oltara ali I to ima svoj razlog

Kuplung Pre 3 nedelje

Zzz, "Ово је свет мушкараца?" Заборависте да је и Исуса Христа, Сина Божијег родила ЖЕНА, као и Вас. И, да, зна се зашто је женама забрањен приступ Светој Гори, оправдано.

Radivoje Marković Pre 3 nedelje

U redovima koji se protežu duž celog Vračara su uglavnom žene kojima je ovo jedinstvena. prilika da vide i celivaju pojas.Poznato je da ženama nije dozvoljen pristup Svetoj Gori!

Misa Pre 3 nedelje

Jedan je Nole!

Ruza Dragicevic Pre 3 nedelje

svaka čast Nole! I ja se molim za moju porodicu I ceo narod. Kada verujes I molis se, onda će I Bog pomoci I vera Bozija.

Mirana Pre 3 nedelje

Nove sine najbolji si covek i zato si najbolji teniser na Svetu.da tebog čuva.

Smsm Pre 3 nedelje

I lakove podvaljujete blokaderi!

Ружа Pre 3 nedelje

мислиш лекове , ћале

J Pre 3 nedelje

Veliko bravo za Novaka kao sportistu I coveka! Ali dosta vise ...ima u Srbiji I druge dece vredne pomena. Ne ovako sta je rekao, pojeo, uradio...novinari informisite opsirnije ovaj narod..radite bolje svoj posao od vas zavisi...koliko godina ga razvlacite kroz sve sfere zivota kao da nemamo strucnjake nego ce on da nam kaze. Po tome se vidi koliko smo izgubili na obrazovanju u ratnom periodu kad ne znamo za koji problem koga treba da slusamo. Ovo su cinjenice koje ce se u nekom trenutku sigurno promeniti. Jer sve ima kraj I sve se menja. A Novak neka ostane samo sportska legenda.

Cvele Pre 3 nedelje

Jeli što si ti došao u Srbiju ?Mamu li ti ustašku.

Ружа Pre 3 nedelje

А ти си као писмен, ћути не дирај тамо где ти није место , Новак је најбољи Србски син!!!

љота Pre 3 nedelje

човек је тешко бити,легенда још. теже уз божју помоћ и кликер ако упали и без непотребних коментарисања постаћемо људи.Бог,породица,Србија.

Elvis Presley Pre 3 nedelje

koliko znam više ne pumpa? zašto? zapitajte se i vi blokaderi

Abot Pre 3 nedelje

Ispumpaose

Пират Pre 3 nedelje

Научи се писмености за почетак, ниси школовао?

Dragana Pre 3 nedelje

Piše ko šta hoće i o kome god hoće, ko zna šta Djoković misli, ne lupeta on olako, stalno ga " uzimaju u usta" kao reper, a ljudi se primaju. Ovakve stvari se pišu da se ljudi dele, pluju jedni po drugima. Vernici se poklanjaju nekoj krpi, a onda po druśtvenim mrežama psuju i proklinju. Impresivno.

Eto i sama deliš ljude i pljuješ po njima.To sto je vernicima sveto za tebe je krpa.Bas si jadna !!! Pre 3 nedelje

Eto i sama deliš ljude i pljuješ po njima.To sto je vernicima sveto za tebe je krpa.Bas si jadna !!!

Miloš Pre 3 nedelje

Jeb****o ti majku ustašku.Da li neko od nas omalovažava vaše katoličke svetinje
.Nikada.Zbog ovog ,,krpa"" pazi se.Danas je svako dostupan.

Владан Pre 3 nedelje

драгана ,,козо,, крпе су то у шта се облачиш а оно је ПОЈАС и то не било какав.

Abot Pre 3 nedelje

Zar nije pumpao

Ружа Pre 3 nedelje

АКрпа није обична већ Богородица везла кад је докона била, то је било давно сад више не везе вероватно има катаракте , остарела, срећа па сачували доказ , да сад и ми знамо да је носила тај појас из златне кутије.

Ружа Pre 3 nedelje

Слажем се не треба се пљувати по појасу , већ по глупанима који мисле да је та крпа од Богородице. Зна ли неко да има ли неко доказ да је то баш Богородица везла за Србе?

Марко Pre 3 nedelje

Сви они који негативно говоре о Ђоковићу, СПЦ и њеном руководству, о политичким странкама и руководству државе изабраном од народа није место на овим постовима а посебно онима који псују и вређају!

mns Pre 3 nedelje

naša legenda polako posustaje, ali daje pravi primer da nema predaje bez borbe ...

Abot Pre 3 nedelje

Blokader a ne legenda

Dragan razmislite Pre 3 nedelje

Svakako, nije mu lako. Treba imati muda da živiš sa ženom b'okaderkom a biti iskreni vernik. Amin

Zum Pre 3 nedelje

mrššš

King SiZe Pre 3 nedelje

njemu trebaju m..a da živi sa ženom blokaderkom? haahahahahaha
pa čoveče, gde je realnost?

Таki Pre 3 nedelje

kako su srbi jadan, sujeveran narod... to se vidi oko hrama. tuga.

Aleksandra Pre 3 nedelje

Јадан си ти, само ти нису јавили. Иначе, то се у народу зове тиква без корена!

Vesna Pre 3 nedelje

nema nikakve veze između sujeverja i vere. tuga je u oku onoga ko gleda

Sramota sta pusete o srbima Pre 3 nedelje

sramota sta pisete o srbima

King SiZe Pre 3 nedelje

Daj nam kaži, iz kog si ti naroda tako ponosna? Srbe je vera održala kroz sva iskušenja, šta održava tvoj narod?

Mili Pre 3 nedelje

Muslimani i katolici nisu sujevjerni?

Abot Pre 3 nedelje

Mrš sektašu

Pera Pre 3 nedelje

Мислиш затуцан, заостао и све сами дивљаци само би да некога бију

Nenad Pre 3 nedelje

dugo je varao boga pa je pobeđivao sad je stvar jasnije sada pumpa

Vesna Pre 3 nedelje

nije nikada varao Boga. možda ćemo nekada razumeti da nije sve politika, da postoji i čovečnost i dostojanstvo

Branko Pre 3 nedelje

Nije završio srednju školu. Funkcionalno je nepismen.

Radovan Pre 3 nedelje

Izraz si koristio kao uvredu , ali njegovo izvorno značenje je stručni termin iz obrazovanja i sociologije koji opisuje određeni nivo sposobnosti korišćenja znanja u praksi. Kod Novaka to nije primer tako da si Ti pokazao svoju Funkcinalnu pismenost.

Pjer Pre 3 nedelje

Važno da nije šupalj u mozgu kao ti, a usput jadan i bedan, uživaj u svom oboru

Hahaaaaaaahaaaaaaaahaaaaahaaaaaahahahaaaaaaa Pre 3 nedelje

hahaaaaahaaaaaaahaaaaaahaaaahaaa

ZORO Pre 3 nedelje

po***i DJOLETU DA DOBIJES PAMET

Pa da Pre 3 nedelje

Pa da .Zato govori toliko jezika.Ne stice se pismenost i obrazovanje samo u formalnoj skoli.I te kako je pismen i obrazovan.Osim toga, vaspitan, pametan, uspesan, itd. itd...

AndjelA Pre 3 nedelje

Funkcionalno pismen se postaje u prvom razredu.To ujedno znači,pisati s razumevanjem i razumeti pročitano.I tu je kraj što se Vas tiče.Uzalud stručna sprema,kad je kapacitet bazdaren na 1.

Žana Pre 3 nedelje

Najveći sportista,naš ponos i dika Novak Đoković.Human i dobar čovek.

Mira Pre 3 nedelje

super je sto se dici verom i pravoslavljem.Podrzavam.
jedino mu nije trebalo podrzavanje tkzv.studenata blokadera .
tu se izblamirao jer naklonost onih koji to nisu je bas izgubio.Zao mi je iskreno

Vccpdr Pre 3 nedelje

@mira
A ne nego će da podrži "studente" u fantomkama koji čuvaju kukAVicu od zakona i hapšenja.

Abot Pre 3 nedelje

Vas pametnih baš ima

Abot Pre 3 nedelje

Moj nije

Забити јанош Pre 3 nedelje

Где си Оливера
Коњ ти га утераааа

Драган Pre 3 nedelje

Сад још да стане у ред и да пумпа? Руку под руку са Штимаром? Некако не иде. Много глупости је направио у задњој години. Сад за њега навијају они који су га пљували. Више не диже три прста?

T Pre 3 nedelje

Valjda zato sto je sve to: pravoslavac, pacifista, ne deli ljude ni pocemu, mir u svetu .... valjda zato pumpa sa blokaderima koji pljuju po srpskoj crkvi, sve su, samo nisu pacifisti, koji dele Srbe na sebe-"elitu", i krezube ćacije. Pumpaj Nole, za 2/3 Srbije vise ne postojis, a to je bio tvoj izbor. Srbija pobedjuje i bez tebe.

Pera Pre 3 nedelje

Srbija pobeđuje sns ustase. Samo uz studente

Drago Pre 3 nedelje

Šta sada imaju da kažu bezbožnici, odnosno srbomrzci i ljudski talog koji vređa i ponižava hrišćanstvo i pravoslavlje, posebno Srpsku Pravoslavnu Crkvu i njeno Sveštenstvo pa njene vernike. Znam da u Srbiji ima ateista i građana drugih veroispovesti, a da većinski narod pravoslavni, trpi torturu od šačice narkomana i uličara to ne mogu da shvatim. Pitam se do kada, bez posledica?

Pera Pre 3 nedelje

Dolazi vreme odgovornosti, uskoro cemo oterati sns ustase. Strpi se

Branko Pre 3 nedelje

"Sada i u casu smrti nase" je rimokatolicka forma molitve. Vidi se da on pojma nema o pravoslavlju.

Stevan Pre 3 nedelje

zbog toga si najbolji u svakom pogledu

Viki Pre 3 nedelje

Nole je nas primer i kao covek I kao vernik I kao pomocnim nevoljnima. Svi Srbi treba da se ugledsju na NJega. Ziveo Nole!

Abot Pre 3 nedelje

Čiji to naš, koreni ustaškog muslimanski

Цеца Pre 3 nedelje

Један једини,
Нека га чува СВЕТА БОГОРОДИЦА.

Abot Pre 3 nedelje

Oprosti joj Bože neznaš šta priča

Olivera Al-Bahra Pre 3 nedelje

Kako vise ikada verovati Novaku Djokovicu kada je izdao svoju zemlju, narod, patrijarha, predsednika - dajuci podrsku teroristima i blokaderima "Obojene revolucije" u Srbiji, nije mu smetalo ni pljuvanje zastave koja se dizala i u njegovu cast, ni sto su studente oterali sa univerziteta,na ulicama blokade - da, da pakao. Sta se desava nas bivsi "ponosu" sa tobomumesto u legendu ides u prokletstvo.!

Ivan Pre 3 nedelje

ti koja nisi postigla ništa u svom malenom životu i niko ne zna ni da postojiš krijući se iza lažnog profila prozivaš najvećeg srpskog sportistu svih vremena ha ha ha

MILOS Pre 3 nedelje

I TEBI CE BOG DA NAPLATI KAMO SRECE DA ZNAS STA JE PONOS, LEGENDA A KAMOLI PROKLETSTVO

Miki Pre 3 nedelje

Čudi me da je odobren post gde se vređa 2/3 našeg naroda.

Boško Pre 3 nedelje

Jel ti loše od sedviča i bulje u kojoj se gušiš od smrada smrade

Snežna Pre 3 nedelje

kog patrijarha, misliš kriminalca. niko ne veruje u popove ljudi veruju u Boga!
Što se tiče obojene revolucije, vaš žvalonja je pao na granici sa 90 kriminalaca sa dosijeima, svi vraćeni kući. Kako je onda pobedio obojenu revoluciju? Sramoti Srbiju u celom Svetu. Informiši se na N1

Marko Pre 3 nedelje

Gospođo, vama je potrebna lekarska pomoć.

Lola Pre 3 nedelje

izgleda da je sns zaista sekta
ne mogu da verujem da jos ima lkudi koji ovako misle tj. ne misle. sto je najgore oni nam na izborima odredjuju sudbinu i drze ovu mafiju na vlasti.

Pera Pre 3 nedelje

Sns ustase ce uskoro odgovarati za sva zlodela

Raki Pre 3 nedelje

Gospođo, ne pričajte tako, pogotovo u ovako teškim trenucima za našu zemlju. Ne mešajte kurvu politiku sa sportom, verom i ljudskim osobinama i osećanjima.
Novak je svetski kralj u sportu, a ima pravo da veruje u ono što oseća, misli i kaže, jer je to demokratija.
Ovi primitivci ili bezbožnici što komentarišu i ubacuju politiku u ono što je Novak iz srca napisao, nemaju veze sa njihovim glupim mišljenjem i pogrešnim shvatanjem njegove objave, a mnogi ne zaslužuju komentar na ta njihova lupetanja.
Živeo Novak, živela Srbija !

Oliver Pre 3 nedelje

Vidi botulje! Nikoga on nije izdao, on svoju zemlju i narod voli, a ocigledno ne podrzava ovu mafiju, narko dilere, batinase na vlasti- tu je velika razlika. Znas i ti.

Abot Pre 3 nedelje

BRAVO ZA KOMENTAR

Ne propusti nijedan prenos

Dobićeš obaveštenje čim počne.

Sačekaj...

Potvrdi u browser-u da želiš da primaš obaveštenja.

Notifikacije su uključene!

Primićeš obaveštenja za sve srpske igrače i udarne vesti.
Hoćeš da izabereš samo neke srpske i neke strane?

Ne, ovako je okej

Notifikacije su blokirane

Da bi primao obaveštenja, dozvoli ih u podešavanjima browser-a.

Ne propusti nijedan prenos

Dobićeš obaveštenje čim počne.
Na iPhone-u, dodaj na Home Screen:

Tapni pa "Add to Home Screen"