Đoković se oglasio povodom velikog interesovanja za pojas Presvete Bogorodice
Najbolji teniser svih vremena, Novak Đoković, iskoristio je trenutak pauze između turnira da podeli svoje misli o značaju vere i duhovnosti, reagujući na veliko interesovanje javnosti za pojas Presvete Bogorodice.
Novak Đoković, naš proslavljeni as i jedan od najvećih sportista u istoriji, nije propustio priliku da se osvrne na aktuelna dešavanja u otadžbini. Nakon eliminacije sa Rolan Garosa i dok se priprema za predstojeći Vimbldon, Đoković je na društvenim mrežama podelio svoje misli povodom velikog broja ljudi koji su čekali da se poklone pojasu Presvete Bogorodice, izloženom u Hramu Svetog Save.
„Presveta Bogorodice, moli se za nas grešnike sadai u času smrti naše. Bog je sa tobom i kada niko nije. Nema veće sile od božanske“, napisao je vlasnik 24. grend slem titule, ističući duboku veru koja ga pokreće.
Ovo nije prvi put da se Novak javno izjašnjava o svojoj pravoslavnoj veri. Još ranije, 20. maja, uputio je sličnu poruku: „Bogorodice Devo, raduj se blagodetna Marijo. Pomiluj nas i blagoslovi“. Đoković je više puta naglašavao koliko mu vera znači u životu, opisujući je kao temelj svog postojanja.
Ko će osvojiti Vimbldon 2026?
Ko će osvojiti Vimbldon 2026?
„Vera znači sve. Ja bez vere prestajem da postojim. Čovek mora da veruje u neku božansku energiju, u stvaraoca, nešto iznad sebe, nešto veće“, izjavio je naš šampion ranije, dodajući: „Ja jesam ponosan što sam pravoslavni hrišćanin, ali takođe sebe smatram univerzalnim pacifistom. Smatram sebe čovekom koji želi mir svima u svetu i ne delim ljude po boji kože, religiji ili bilo čemu drugom.“
Đokovićeva iskrenost i otvorenost po pitanju duhovnosti dodatno potvrđuju njegovu veličinu, ne samo na teniskom terenu, već i van njega, kao uzor mnogima širom sveta.
(Tenis Uživo, M. Vasić)
Teme: Grend Slem, Novak Đoković, Rolan Garos, Vesti, Vimbldon








89 komentara
nebitna ličnost boli me uvo šta on misli dosadan i ružan čovek
Blagoslove bio i neka te sreća i ljubav uve prate.
Ti si nasa svetlost u ovoj tami.
Čovjek se pomolio Bogorodici,a ne pojasu njoj lično ko što i treba
Niko se ne moli pojasu. Već Bogorodici. Dok se stoji u redu u sebi se izgovaraju molitve Bogorodici za naše bližnje i za nas same. A celiva se predmet koji je posedovala Božija majka. Ne moli se tom predmetu. Nego se iz poštovanja prema Majci Božijoj poklanjamo nečemu što nam je ostalo iza nje kao sveti predmet.
pa on nije nas srbin kako je pevao sa ustasama ustasku pjesmu sram ga bilo od boga
svuda ima budala ali kod nas je centrala
Bravo majstore
Nole, svaka cast jer si ptavi pravoslavac.Ja porucujem blokaderima" Blago onom ko rano poludi da mu zivot prodje u veselje: i " Stala ruga pokraj puta pa se svakom ruga a ne vidi sebe"
nemoj tako jako ,bako.
daj boze da si konacno na pravom bozijem putu a ne na putu demona i sotona
Свака част """ВЕЋИТОМ ШАМПИЈОНУ""", САМО МОЛИМ БОГА ДА БАР ЈОШ ЈЕДНУ ТИТУЛУ ОСВОЈИ, и тиме запечати судбину тенисом и спортом, НОЛЕ ДО ПОБЕДЕ
Не каже се:,, вечитом шампиону'',
каже се :,, вечитом шампиону''
Ниси школовала?
Prelepo Nole. I treba
Što se javlja neverniče, nastavi da pumpa. Blokaderu
Споре мораш мало да поправиш на повезивању мисли, овако не писменог нико те не разуме.
E Radivoje gde ti živiš Ovo je svet muškaraca ali to nema veze sa Svetom Gorom Ženama je zabranjeno I da udju iza ikonostasa I oltara ali I to ima svoj razlog
Zzz, "Ово је свет мушкараца?" Заборависте да је и Исуса Христа, Сина Божијег родила ЖЕНА, као и Вас. И, да, зна се зашто је женама забрањен приступ Светој Гори, оправдано.
U redovima koji se protežu duž celog Vračara su uglavnom žene kojima je ovo jedinstvena. prilika da vide i celivaju pojas.Poznato je da ženama nije dozvoljen pristup Svetoj Gori!
Jedan je Nole!
svaka čast Nole! I ja se molim za moju porodicu I ceo narod. Kada verujes I molis se, onda će I Bog pomoci I vera Bozija.
Nove sine najbolji si covek i zato si najbolji teniser na Svetu.da tebog čuva.
I lakove podvaljujete blokaderi!
мислиш лекове , ћале
Veliko bravo za Novaka kao sportistu I coveka! Ali dosta vise ...ima u Srbiji I druge dece vredne pomena. Ne ovako sta je rekao, pojeo, uradio...novinari informisite opsirnije ovaj narod..radite bolje svoj posao od vas zavisi...koliko godina ga razvlacite kroz sve sfere zivota kao da nemamo strucnjake nego ce on da nam kaze. Po tome se vidi koliko smo izgubili na obrazovanju u ratnom periodu kad ne znamo za koji problem koga treba da slusamo. Ovo su cinjenice koje ce se u nekom trenutku sigurno promeniti. Jer sve ima kraj I sve se menja. A Novak neka ostane samo sportska legenda.
Jeli što si ti došao u Srbiju ?Mamu li ti ustašku.
А ти си као писмен, ћути не дирај тамо где ти није место , Новак је најбољи Србски син!!!
човек је тешко бити,легенда још. теже уз божју помоћ и кликер ако упали и без непотребних коментарисања постаћемо људи.Бог,породица,Србија.
koliko znam više ne pumpa? zašto? zapitajte se i vi blokaderi
Ispumpaose
Научи се писмености за почетак, ниси школовао?
Piše ko šta hoće i o kome god hoće, ko zna šta Djoković misli, ne lupeta on olako, stalno ga " uzimaju u usta" kao reper, a ljudi se primaju. Ovakve stvari se pišu da se ljudi dele, pluju jedni po drugima. Vernici se poklanjaju nekoj krpi, a onda po druśtvenim mrežama psuju i proklinju. Impresivno.
Eto i sama deliš ljude i pljuješ po njima.To sto je vernicima sveto za tebe je krpa.Bas si jadna !!!
Jeb****o ti majku ustašku.Da li neko od nas omalovažava vaše katoličke svetinje
.Nikada.Zbog ovog ,,krpa"" pazi se.Danas je svako dostupan.
драгана ,,козо,, крпе су то у шта се облачиш а оно је ПОЈАС и то не било какав.
Zar nije pumpao
АКрпа није обична већ Богородица везла кад је докона била, то је било давно сад више не везе вероватно има катаракте , остарела, срећа па сачували доказ , да сад и ми знамо да је носила тај појас из златне кутије.
Слажем се не треба се пљувати по појасу , већ по глупанима који мисле да је та крпа од Богородице. Зна ли неко да има ли неко доказ да је то баш Богородица везла за Србе?
Сви они који негативно говоре о Ђоковићу, СПЦ и њеном руководству, о политичким странкама и руководству државе изабраном од народа није место на овим постовима а посебно онима који псују и вређају!
naša legenda polako posustaje, ali daje pravi primer da nema predaje bez borbe ...
Blokader a ne legenda
Svakako, nije mu lako. Treba imati muda da živiš sa ženom b'okaderkom a biti iskreni vernik. Amin
mrššš
njemu trebaju m..a da živi sa ženom blokaderkom? haahahahahaha
pa čoveče, gde je realnost?
kako su srbi jadan, sujeveran narod... to se vidi oko hrama. tuga.
Јадан си ти, само ти нису јавили. Иначе, то се у народу зове тиква без корена!
nema nikakve veze između sujeverja i vere. tuga je u oku onoga ko gleda
sramota sta pisete o srbima
Daj nam kaži, iz kog si ti naroda tako ponosna? Srbe je vera održala kroz sva iskušenja, šta održava tvoj narod?
Muslimani i katolici nisu sujevjerni?
Mrš sektašu
Мислиш затуцан, заостао и све сами дивљаци само би да некога бију
dugo je varao boga pa je pobeđivao sad je stvar jasnije sada pumpa
nije nikada varao Boga. možda ćemo nekada razumeti da nije sve politika, da postoji i čovečnost i dostojanstvo
Nije završio srednju školu. Funkcionalno je nepismen.
Izraz si koristio kao uvredu , ali njegovo izvorno značenje je stručni termin iz obrazovanja i sociologije koji opisuje određeni nivo sposobnosti korišćenja znanja u praksi. Kod Novaka to nije primer tako da si Ti pokazao svoju Funkcinalnu pismenost.
Važno da nije šupalj u mozgu kao ti, a usput jadan i bedan, uživaj u svom oboru
hahaaaaahaaaaaaahaaaaaahaaaahaaa
po***i DJOLETU DA DOBIJES PAMET
Pa da .Zato govori toliko jezika.Ne stice se pismenost i obrazovanje samo u formalnoj skoli.I te kako je pismen i obrazovan.Osim toga, vaspitan, pametan, uspesan, itd. itd...
Funkcionalno pismen se postaje u prvom razredu.To ujedno znači,pisati s razumevanjem i razumeti pročitano.I tu je kraj što se Vas tiče.Uzalud stručna sprema,kad je kapacitet bazdaren na 1.
Najveći sportista,naš ponos i dika Novak Đoković.Human i dobar čovek.
super je sto se dici verom i pravoslavljem.Podrzavam.
jedino mu nije trebalo podrzavanje tkzv.studenata blokadera .
tu se izblamirao jer naklonost onih koji to nisu je bas izgubio.Zao mi je iskreno
@mira
A ne nego će da podrži "studente" u fantomkama koji čuvaju kukAVicu od zakona i hapšenja.
Vas pametnih baš ima
Moj nije
Где си Оливера
Коњ ти га утераааа
Сад још да стане у ред и да пумпа? Руку под руку са Штимаром? Некако не иде. Много глупости је направио у задњој години. Сад за њега навијају они који су га пљували. Више не диже три прста?
Valjda zato sto je sve to: pravoslavac, pacifista, ne deli ljude ni pocemu, mir u svetu .... valjda zato pumpa sa blokaderima koji pljuju po srpskoj crkvi, sve su, samo nisu pacifisti, koji dele Srbe na sebe-"elitu", i krezube ćacije. Pumpaj Nole, za 2/3 Srbije vise ne postojis, a to je bio tvoj izbor. Srbija pobedjuje i bez tebe.
Srbija pobeđuje sns ustase. Samo uz studente
Šta sada imaju da kažu bezbožnici, odnosno srbomrzci i ljudski talog koji vređa i ponižava hrišćanstvo i pravoslavlje, posebno Srpsku Pravoslavnu Crkvu i njeno Sveštenstvo pa njene vernike. Znam da u Srbiji ima ateista i građana drugih veroispovesti, a da većinski narod pravoslavni, trpi torturu od šačice narkomana i uličara to ne mogu da shvatim. Pitam se do kada, bez posledica?
Dolazi vreme odgovornosti, uskoro cemo oterati sns ustase. Strpi se
"Sada i u casu smrti nase" je rimokatolicka forma molitve. Vidi se da on pojma nema o pravoslavlju.
zbog toga si najbolji u svakom pogledu
Nole je nas primer i kao covek I kao vernik I kao pomocnim nevoljnima. Svi Srbi treba da se ugledsju na NJega. Ziveo Nole!
Čiji to naš, koreni ustaškog muslimanski
Један једини,
Нека га чува СВЕТА БОГОРОДИЦА.
Oprosti joj Bože neznaš šta priča
Kako vise ikada verovati Novaku Djokovicu kada je izdao svoju zemlju, narod, patrijarha, predsednika - dajuci podrsku teroristima i blokaderima "Obojene revolucije" u Srbiji, nije mu smetalo ni pljuvanje zastave koja se dizala i u njegovu cast, ni sto su studente oterali sa univerziteta,na ulicama blokade - da, da pakao. Sta se desava nas bivsi "ponosu" sa tobomumesto u legendu ides u prokletstvo.!
ti koja nisi postigla ništa u svom malenom životu i niko ne zna ni da postojiš krijući se iza lažnog profila prozivaš najvećeg srpskog sportistu svih vremena ha ha ha
I TEBI CE BOG DA NAPLATI KAMO SRECE DA ZNAS STA JE PONOS, LEGENDA A KAMOLI PROKLETSTVO
Čudi me da je odobren post gde se vređa 2/3 našeg naroda.
Jel ti loše od sedviča i bulje u kojoj se gušiš od smrada smrade
kog patrijarha, misliš kriminalca. niko ne veruje u popove ljudi veruju u Boga!
Što se tiče obojene revolucije, vaš žvalonja je pao na granici sa 90 kriminalaca sa dosijeima, svi vraćeni kući. Kako je onda pobedio obojenu revoluciju? Sramoti Srbiju u celom Svetu. Informiši se na N1
Gospođo, vama je potrebna lekarska pomoć.
izgleda da je sns zaista sekta
ne mogu da verujem da jos ima lkudi koji ovako misle tj. ne misle. sto je najgore oni nam na izborima odredjuju sudbinu i drze ovu mafiju na vlasti.
Sns ustase ce uskoro odgovarati za sva zlodela
Gospođo, ne pričajte tako, pogotovo u ovako teškim trenucima za našu zemlju. Ne mešajte kurvu politiku sa sportom, verom i ljudskim osobinama i osećanjima.
Novak je svetski kralj u sportu, a ima pravo da veruje u ono što oseća, misli i kaže, jer je to demokratija.
Ovi primitivci ili bezbožnici što komentarišu i ubacuju politiku u ono što je Novak iz srca napisao, nemaju veze sa njihovim glupim mišljenjem i pogrešnim shvatanjem njegove objave, a mnogi ne zaslužuju komentar na ta njihova lupetanja.
Živeo Novak, živela Srbija !
Vidi botulje! Nikoga on nije izdao, on svoju zemlju i narod voli, a ocigledno ne podrzava ovu mafiju, narko dilere, batinase na vlasti- tu je velika razlika. Znas i ti.
BRAVO ZA KOMENTAR