16/03/16 - 11:38h

Đoković: Promašeni smeč i dalje u glavi, ne sme da se ponovi

Prvi nosilac na Masters 1000 turniru u Indijan Velsu, Novak Đoković, imao je razloga za nezadovoljstvo uprkos pobedi protiv Filipa Kolšrajbera u dva seta.

Tennis TV

Tennis TV

Srpski teniser je savladao Kolšrajbera sa 7:5, 7:5, zabeleživši tako osmi trijumf u devetom duelu protiv Nemca. Ipak, Novak nije bio na svom prepoznatljivom nivou. Pri vođstvu od 5:3 i 40:0 u drugom setu, i to na svoj servis, Đoković je dozvolio rivalu da se vrati u meč, usled par neiznuđenih grešaka, uključujući i promašen smeč iz povoljne situacije.

Još uvek tražim ona fina podešavanja, i mentalno i fizički. Ne smem dozvoliti da mi se tako propuštene šanse ponovo dešavaju, taj smeč mi je i dalje u glavi – rekao je Đoković nakon meča.

Imao sam sreće što sam pobedio u dva seta. Dozvolio sam sebi da izgubim servis kada sam imao brejk viška u oba seta, naročito u drugom – lak bekhend, meč lopte, vratio sam ga. Ali Kolšrajber je iskusan igrač, igrao je mnogo puta na velikoj pozornici i zna kako da iskoristi prilike i vrati se u meč. Ipak, ima i pozitivnih stvari iz ovog meča, potrebno je u trenutku pokrenuti stvari – dodao je četvorostruki šampion Indijan Velsa.

Novaka u osmini finala čeka okršaj sa Felisijanom Lopezom, koji je u tri seta bio bolji od zemljaka Bautiste Aguta. Eventualni protivnik u četvrtfinalu biće bolji iz duela Conga – Tim.

Teme:   Masters u Indijan Vels, Novak Djoković, Teniseri, Vesti