Đoković pokazao da još uvek može: Alkaraz ipak bio bolji u finalu
Iako je poražen u finalu Australijan opena, Novak Đoković je pokazao da i dalje može da se nosi sa najboljima. Karlos Alkaraz je bio bolji, ali naš šampion je pružio sjajan otpor.
Novak Đoković je u finalu Australijan opena izgubio od Karlosa Alkaraza rezultatom 2:6, 6:2, 6:3, 7:5. Iako je poražen, naš najveći teniser svih vremena je pokazao da i dalje može da se takmiči za najveće trofeje.
“Ko zna šta će se desiti sutra, a kamoli za šest ili dvanaest meseci. Bila je ovo sjajna vožnja!”, rekao je Đoković na ceremoniji dodele trofeja.
U prvom setu je Đoković igrao kontrolisano i agresivno, ali je Alkaraz uspeo da se vrati u meč. U drugom setu je došlo do Đokovićevog fizičkog pada, što je Alkarazu omogućilo da preuzme kontrolu. “Neke stvari su se dešavale zdravstvene koje su nažalost uticale na nagli preokret u energiji i samom osećaju na terenu,” rekao je Novak.
Da li će Alkaraz kompletirati karijerni Grand Slam do kraja 2026?
Da li će Alkaraz kompletirati karijerni Grand Slam do kraja 2026?
Alkaraz je pokazao izvanrednu defanzivu, što je otežalo Đokoviću da osvaja poene. Španac je kompletirao karijerni grend slem i već ima sedam najvećih titula sa 22 godine. Đoković je istakao da Alkaraz ima mentalitet šampiona. Meč je igran u specifičnim vremenskim uslovima, sa vetrom koji je više odgovarao Alkarazu.
Đoković je pokazao da i dalje može, ali je pitanje dokle će želeti. Naš šampion je poručio da nije siguran da li će igrati na Australijan openu 2027.
(Tenis Uživo, M. Vasić)
Teme: Grend Slem, Karlos Alkaraz, Novak Đoković, Vesti







Komentari