Đoković na korak do 18. grend slema!

Najbolji teniser sveta plasirao se u finale Australijan opena!

N. Đoković666
A. Karacev342

Novak Đoković će se u nedelju boriti za svoj 18. grend slem trofej, nakon što je u polufinalu Australijan opena sa 3:0 u setovima nadigrao Rusa Aslana Karaceva.

U meču koji je trajao nešto manje od dva sata, srpski teniser do pobede je došao sa rutinskih 6:3, 6:4, 6:2.

• Ovo će biti Novakovo deveto finale Australijan opena
  • Do sada ni u jednom nije poražen
  • Pokušaće da veže treću uzastopnu titulu u Melburnu, drugi put u karijeri

Rival u borbi za titulu biće mu bolji iz duela Danila Medvedeva i Stefanosa Cicipasa.

TOK MEČA:

Ovaj duel nije bio toliko neizvestan, za razliku od prethodnih Đokovićevih mečeva. Srpski teniser je od starta vodio igru protiv rivala koji je u prva dva seta uspevao da mu parira, a potom je u trećem setu potpuno stao.

Prvi set Đoković je rešio brejkom u osmom gemu i to je bila jedina brejk šansa u ovom delu meča. Poveo je sa 5:3, a potom sigurnim servis gemom stigao do vođstva od 1:0.

Servis ga je odlično služio tokom čitavog meča, pa iako je u prvih sedam gemova drugog seta izgubio samo tri poena u servis gemovima, kada je stigao do 5:2, Rus je uspeo da mu oduzme brejk. Smanjio je njegovu prednost na 5:3, a u desetom gemu imao je šanse da vrati i drugi brejk i poravna rezultat. Međutim, Đoković je posle velike borbe iskoristio treću set loptu i poveo sa 2:0.

Dobro se Rus držao i na startu trećeg seta. Izgubio je servis, pa je potom vratio brejk za 2:2, ali je tu zaustavljen. Đoković je “ubacio u petu brzinu”, vezao četiri gema i posle prve meč lopte stigao do plasmana u finale.

Teme:   Australian Open, Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti