20/12/12 - 20:20h

Đoković na Australian Openu 2012. godine(Video, četvrtfinale)

Došli smo do četvrtfinala. Preostalo je još osam tenisera koji su ostali u trci za titulu, a to su bili: Novak Đoković, Rafael Nadal, Rodžer Federer, Endi Marej, David Ferer, Tomaš Berdih, Huan Martin del Potro i Kei Nišikori. Novakov protivnik u borbi za polufinale bio je uporni David Ferer.

Novak Đoković

Od Ferera se uvek može očekivati velika upornost i borbenost tokom celog meča. Novak je znao za to i spremio adekvatnu taktiku za ovaj meč. Španac je u prva dva seta bio ravnopravan protivnik, ali mu Nole nije dozvolio, kao recimo Hjuitu u prethodnom kolu, da uzme set.

Pretrčao je Ferer puno kilometara u ovom meču, ali nije uspeo da tom upornošću slomi upornog Srbina u svojoj nameri. U prvom setu je rezultat bio 6:4, dok je drugi set bio rešen tek u taj-brejku. Upravo taj taj-brejk se činilo da je definitivno slomio upornog Španca.

Đoković je u trećem setu zaigrao još agresivnije i još bolje, dok je Ferer polako počeo da se predaje. Rezultat takve igre je sasvim logičan, pobeda Novaka od 3:0, u zadnjem setu 6:1!

Najzanimljivije poene iz meča Đoković– Ferer možete pogledati ispod, dok ćemo video sa najzanimljivijim poenima iz polufinala Australijan Opena objaviti sutra. Uživajte u Novakovim majstorijama…

(Tenis Uživo, D. Peruničić)

Teme:   ATP, Australian Open, Australijan Open 2012, Grend Slem, Novak Djoković, Tenis Video, Teniseri, Turniri, Vesti, Četvrtfinale