12/07/15 - 14:17h

Đoković – Federer live prenos (pobeda 3:1 u setovima) – Gledajte direktan prenos

Srpski teniser Novak Đoković igraće po četvrti put u svojoj karijeri finale Vimbldona. U reprizi prošlogodišnjeg okršaja za titulu protivnik će mu biti Švajcarac Rodžer Federer. Duel dvojice tenisera igra se sutra oko 15h po našem vremenu, a direktan prenos možete pratiti na sajtu TenisUživo.

Live prenos počinje za

Ko prenosi?

Rodžer Federer ima 33. godine, profesionalac je od 1998. godine, a trenutno zauzima drugu poziciju na ATP listi. Ovo je njegovo 17. učešće na Vimbldonu, a sedam puta je podizao pobednički pehar. U karijeri je osvojio 86 ATP titula, od toga čak 17 na Gren slem turnirima. Poslednji put se okitio peharom sa gren slem takmičenja upravo na Vimbldonu 2012. godine, kada je savladao Britanca Endija Mareja.

Novak Djokovic, live prenos

Novak Đoković ima 28. godina, trenutno nosi epitet najboljeg tenisera sveta, u karijeri je osvojio 53 titula, a pehar na Vimbldonu je prigrlio dva puta (2011, 2014). Prošle godine je bio bolji upravo od Rodžera Federera, slavivši u epskom finalu, nakon pet odigranih setova.

Novak Đoković i Rodžer Federer će u nedelju po 40. put ukrstiti rekete, a legendarni Švajcarac ima pobedu više i vodi sa 20:19 u međusobnim okršajima. Ipak, poslednja dva duela su pripala srpskom teniseru, najpre u finalu Indijan Velsa Novak je slavio sa 6:3, 6:7, 6:2, da bi u duelu za titulu na Mastersu u Rimu bio ubedljiv rezultatom 6:4, 6:3.

Budite uz TenisUživo i bodrite Novaka do pobede i nove titule na Vimbldonu!

Teme:   ATP, ATP Rang Lista, ATP trka, Direktan prenos, Finale, Grend Slem, Live Prenos, Novak Djoković, Rang Lista, Rodžer Federer, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon