08/01/15 - 19:54h

Đoković eliminisan i u dublu! (ATP Doha)

Srpski dubl par koji čine Novak Đoković i Filip Krajinović nije uspeo da se plasira u finale ATP turnira u konkurenciji dublova. Bolji od srpske kombinacije bili su Španac Rafael Nadal i Argentinac Huan Monako rezultatom 2:0, po setovima 7:6(3), 6:1 posle jednog sata i 15. minuta igre.

N. Đoković/F. Krajinović61
R. Nadal/H. Monako76

Nole i Filip

Srpski teniser Novak Đoković poražen je u toku dana u singlu od Ive Karlovića, a nedugo potom i u dublu, u paru sa Filipom Krajinovićem.

Srpska kombinacija je dobro otvorila duel i u šestom gemu iskoristila drugu brejk priliku za vođstvo od 4:2. Kada je trebalo privesti set kraju, pri rezultatu 5:3, srpski dvojac je poklekao i pretrpeo brejk, da bi se nastavku, u taj-brejku, Nadal i Monako bolje snašli, pa je set pripao špansko/argentinskoj kombinaciji.

Osetio se gubitak prvog seta u igri Đokovića i Krajinovića, pa su odmah na startu drugog dela igre pretrpeli brejk, da bi u šestom gemu ponovo izgubili svoj servis, pa je finalista praktično bio poznat. U narednom gemu srpski dubl je imao četiri vezane brejk prilike da smanji zaostatak, ali nisu uspeli da iskoriste nijednu, pa je i drugi set pripao Nadalu i Monaku sa 6:1.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP Rang Lista, ATP u Dohi, Dubl igrač, Filip Krajinović, Huan Monako, Novak Djoković, Polufinale, Rafael Nadal, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti