23/07/16 - 19:21h

Dočekao: Lorenci do prve ATP titule u Kicbilu

U 34. godini života, italijanski teniser Paolo Lorenci osvojio je svoju prvu ATP titulu u karijeri, trijumfovaši u Kicbilu.

Pobednik  takmičenja u austrijskom gradu Kicbilu je Paolo Lorenci. Italijanski veteran je u finalu savladao prvog gruzijca u ATP finalu ikada, Nikoloza Basilašvilija sa 6-3, 6-4, pruživši najbolju partiju na turniru.

Lorenci je ujedno postao teniser koji je najkasnije osvojio prvu titulu, u 34. godini, prestigavši Estrelju Burgosa, koji se upisao prošle godine u Kitu.

Sjajan je osećaj osvojiti ATP trofej. Ne razmišljam o svojim godinama, tako da ne marim što sam prvi put to uspeo u 34 – izjavio je Paolo nakon finala.

To je bilo drugo njegovo finale, nakon Sao Paola 2014, kada je  izgubio od Federika Delbonisa.

Što se ove sezone tiče, Lorenci je treći najstariji šampion, nakon Iva Karlovića koji je prošlo nedelje osvojio Njuport u 37. godini, i Estrelje Burgosa koji je odbranio titulu u Kitu.

Takođe, Italijan je prvi teniser koji je ove sezone podigao trofej i na čelendžer (Kambera i Kaltaniseta) i na ATP turniru.

Kako je i sam istakao nakon finala, Basilašvili (pobedio Lajovića u polufinalu) nije uspeo da kontroliše nerve, bio je veoma stegnut i nervozan jer je podlegao pritisku.

U prvom setu, Lorenci je osvojio 90 % poena nakon prvog servisa, i impresivnih 46 % na protivnički servis. Napravio je brejk već na startu, a potom još jedan pri rezultatu 5:3.

Delovalo je da Gruzijcu nema spasa nakon što ga je rival ponovo brejknuo u drugom setu i poveo sa 3:1, ali je ipak uspeo da odmah uzvrati, i to sa nulom. Vratio je egal u set, ali mu je iskusniji protivnik ponovo oduzeo servis u 10. gemu, iskoristivši prvu meč loptu.

Teme:   ATP u Kicbilu, Paolo Lorenci, Vesti