31/01/14 - 19:09h

Dobar otpor Lajovića, nedovoljno za pobedu

Dušan Lajović je pružio sasvim dobar otpor šampionu Australijan Opena, ali je Vavrinka ipak bio prejak i slavio sa 3:1, po setovima 6:4, 4:6, 6:1, 7:6, donevši tako svojoj reprezentaciji vođstvo od 2:0 posle prvog dana.

Dusan Lajovic, photo by TenisUzivo.com

Lajović je meč započeo brejkom, ali je Vavrinka odmah uzvratio. Teniseri su čuvali svoj servis do rezultata 4:3 za Švajcarca, koji tada pravi brejk za 5:3, ali Lajović uzvraća istom merom za 5:4. Ipak, Vavrinka ponovo oduzima servis i pravi peti brejk ukupno u setu, za 6:4 i vođstvo od 1:0.

Drugi set ovog duela je bio najbolji za Srbiju u prvom danu. Naš teniser je suvereno čuvao svoj servis, a u sedmom gemu je uspeo da napravi brejk koji ga je doveo do izjednačenja na 1:1, 6:4.

Treći set je bio najizvesniji. Vavrinka je brzo poveo sa 3:0 i rešio ovaj deo igre u svoju korist za svega 22 minuta, 6:1.

Lajović je pružio vrlo snažan otpor u četvrtom setu, anulirao je brejk protivnika na samom startu, stigao do taj – brejka, ali je Vavrinkino nemerljivo veće iskustvo presudilo. Poveo je Švajcarac sa 3:0, Dušan je smanjio na 3:2, vratio mini – brejk i poveo sa 5:4, a posle duple servis – greške Vavrinke poveo sa 6:5. Međutim, Srbin je uzvratio istom merom i tako propustio priliku da izbori peti set, a ni drugu set loptu na servis rivala nije uspeo da materijalizuje. Vavrinka je to kaznio i dobio taj – brejk sa 9:7, samim tim i meč.

Teme:   Dejvis Kup, Dušan Lajović, Srbija - Švajcarska, Stanislas Vavrinka, Teniseri, Vesti