17/07/15 - 21:52h

DK: Viktor opet od 2:0, do 2:3 – Argentina vodi 2:0!

Srpski teniser Viktor Troicki poražen je u drugom meču dana četvrtfinala Dejvis kupa! Srbin je nakon preokreta poražen od Federika Delbonisa sa 3:2, po setovima 2:6, 2:6, 6:4, 6:4, 6:2, nakon tri sata i 31 minuta igre! Sutra se igra dubl meč, a najavljeno je da će snage odmeriti Dušan Lajović i Nenad Zimonjić za Srbiju, te Karlos Berlok i Dijego Švarcman za Argentinu.

V. Troicki66442
F. Delbonis22666
Troicki

Troicki

Drugi današnji meč poečo je servisima Viktora Troickog, a naš igrač imao je malih problema, te je već u uvodnom delu spasao i dve brejk lopte. Međutim, nakon sitnih poteškoća na startu Srbin je odigrao sjajno u nastavku seta. Prvo je oduzeo servis rivalu u četvrtom gemu za 3:1, ali mu je odmah i dozvolio ribrejk za 2:3! Dalji tok seta doneo je sve gemove za Viktora, dva brejka i osvajanje prvog seta sa 6:2 nakon 33 minuta tenisa.

U drugom setu Srbin sjajno servira na startu, potom uzvraća Federiko Delbonis, ali je onda Troicki, kao i u prvom setu, napravio brejk za 3:1 u gemu koji je trajao preko 13 minuta! Teniser iz Srbije je potom uspeo da potvrdi stečeno za ogromnih 4:1 na samom startu drugog dela meča. U nastavku je Viktor Troicki odradio posao kako treba, odlično je servirao, a onda je u osmom gemu došao do brejk i set lopte, te na taj način postavio konačnih 6:2!

Treći set počeo je drugim gemovima, ali bez brejkova, te je rezultat nakon četiri odigrana gema bio 2:2. Dalji tok trećeg seta done je takođe sigurne servise, međutim u sednom gemu pod malim pritiskom publike Viktor Troicki dozvoljava rivalu brejk loptu. Federiko Delbonis koristi šansu, potom nastavlja dobro da servira, te osvaja set sa 6:4.

Dobro raspoloženje sa kraja trećeg perioda Argentinac je preneo i na početak četvrtog, te je u dugom prvom gemu došao do dve brejk šanse, iskoristio je drugu, poveo sa 1:0, a potom i potvrdio stečeno već u sledećem gemu za startnih 2:0. U šestom gemu Viktor Troicki fantastičnim forhend riternom dolazi do prilike da vrati brejk, ne uspeva, na žalost, a potom propušta još jednu brejk šansu. Međutim, treća je bila sreća za tenisera iz Srbije koji brejkom dolazi do 3:3! Nakon sjajnog servis gema Srbin potom nastavlja sa dobrom igrom i dolazi do 40:40 na servis rivala. Dolazi Troicki i do brejk prilika, ali se nekako za ovaj servis gem izborio domaći igrač i izjednačio na 4:4 u četrvtom setu. U devetom gemu, nošen fantastičnom pordškom sa tribina, koja je ponekad bila kao na fubalskoj utakmici, Federiko Delbonis dolazi do brejk šanse i koristi je za 5:4, uz servis u narednom gemu za 2:2 u setovima. Ništa teniser iz Argentine nije prepustio slučaju, odlično je servirao, došao do 6:4 još jednom i poravnao na 2:2.

Na startu odlučujućeg seta Viktor Troicki dobro servira, a potom u drugom gemu dolazi i do 40:40, ali Delbonis se spasava i dolazi do 1:1. Kada je svoju tešku situaciju prerodio, Argentinac je došao do brejk lopte u narednom gemu, ali prvu nije iskrostio. Potom se neko vreme igralo poen za poen, a kada je Federiko došao do druge šanse da oduzme servis Troickom to je i učinio za 2:1. U četvrtom gemu teniser iz Argentine je potvrdio stečeno i došao do velikih 3:1 na startu odlučujućeg dela igre. Fantastičnu partiju Federiko Delbonis je imao priliku da krunisše u sledećem gemu kada je došao do dve vezane brejk prilike! Prvu Viktor spasava as udarcem, a drugu sjajnim forhend vinerom. Međutim, to nije bilo sve u ovom gemu, jer Argentinac dolazi do nove šanse da oduzme servis našem igraču. Ovu koristi i stiže do dva brejka prednosti i velikih 4:1! Dalji tok nije doneo ništa za Viktora Troickog, on je uspeo da osvoji još jedan gem, ali je na kraju domaći igrač došao do 6:2, za potpuni preokret i konačnih 3:2!

Argentina sada vodi sa 2:0, a sutra je na programu dubl u kome je najavljeno da će se sastati Dušan Lajović i Nenad Zimonjić ua Srbiju, te Karlos Berlok i Dijego Švarcman za Argentinu.

Teme:   Dejvis Kup, Srbija-Argentina, Teniseri, Vesti, Viktor Troicki