15/09/13 - 16:25h

DK: Novak “samleo” Raonića za izjednačenje!(FOTO)

Srpski teniser Novak Đoković doneo je Srbiji drugi poen u polufinalu Dejvis kupa! Novak je u prvom nedeljnom duelu savladao Miloša Raonića rezultatom 3:0, po setovima 7:6, 6:2, 6:2. U nastavku dana odlučujući meč će igrati Janko Tipsarević i Vašek Pospišil.

N. Đoković766
M. Raonić622
Novak Djokovic, Srbija-Kanada, 13 sept

Photo by TenisUzivo.com

Prvi set ovog duela bio je izuzetno uzbudljiv. Meč je počeo sigurnim servisima sa obe strane, a u šestom gemu Novak Đoković je oduzeo servis Milošu Raoniću i poveo sa 4:2. Međutim, već u sledećem gemu Kanađanin je povratio izgubljeno, potom izjednačio na 4:4, a zatim i sigurnim servisima odveo ovaj set u taj-brejk. U „trinaestom gemu“ kao da je samo Srbin bio na terenu. Nole je bio siguran, sjajno riternirao, poveo sa 5:0 i lako priveo ovaj set kraju osvojivši taj-brejk rezultatom 7:1, za konačnih 7:6 u uvodnom setu.

Već na startu drugog dela igre Đoković je izvršio pritisak na servis rivala, imao je i brejk loptu, ali se Miloš vratio i ipak osvojio uvodni gem – 1:0. U sledećem gemu Novak je izjedančio na 1:1, a potom je nastavio sa pritiskom na servis Raonića i to mu se sada isplatilo. U trećem gemu Đoković je napravio brejk, a potom je uspeo da dobrim servisima, iako je Kanađanin imao brejk šanse, materijalizuje prednost – 3:1. U sledećem gemu Raonić je smanjio na 3:2. Novak je u šestom gemu sačuvao servis, poveo sa 4:2, a onda je još jednom oduzeo servis rivalu za 5:2, te je svojim servisom završio drugi set ubedljivim rezultatom 6:2.

Treći set počeo je demonstracijom sile Novaka Đokovića. Srbin je već u prvom gemu napravio brejk, poveo sa 1:0, a onda je materijalizovao stečenu prednost – 2:0. Naredna dva gema opet su pripala brilijantnom Novaku. Srpski teniser je prvo napravio brejk za 3:0, a potom je lako osvojio još jedan gem kada je servirao, za velikih 4:0 u trećem setu. U nastavku kao da se Đoković malo opustio, dozvolio Milošu Raoniću da vrati jedan brejk, smanji na 4:2, ali je Novak Đoković već u sledećem gemu još jednom oduzeo servis Kanađaninu za 5:2, a potom je svojim servisima stavio tačku na ovaj duel, osvojiši treći deo igre rezultatom 6:2.

Teme:   Dejvis Kup, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti