07/04/18 - 21:47h

DK: Nemačka nakon maratona vodi protiv Španije

Nakon odigranog dubla Nemačka je povela protiv Španije u četvrfinalu Svetske grupe Dejvis kupa.

U maratonski dugom meču za nemačku reprezentaciju su u dublu su igrali Tim Puc i Jan-Lenard Štruf.

Njhi dvojica su nakon čak četiri sata i 43 minuta provedenih na terenu trijumfovali nad Markom Lopezom i Felicijanom Lopezom.

Prva dva seta dobili su Nemci rezultatom od 6:3, 6:4 u gemovima. U trećem setu došlo je do preokreta i njega su sa 6:3 osvojili španski teniseri. Oni su i u nastavku duela slavili u taj-brejku i izjednačili rezultat na 2:2 u setovima.

U završnom delu igre desio se još jedan preokret, koji su ovog puta napravili Puc i Štruf, koji su uzeli peti set sa 7:5 i sa konačnim rezultatom od 3:2 trijumfovali u ovom meču.

U nedelju se igraju dva duela između ovih reprezentacije. Prvi na teren izlaze Aleksandar Zverev i Rafael Nadal, a posle njih susreću se Filip Kolšrajber i David Ferer.

REZULTATI ČETVRTFINALA SVETSKE GRUPE:

Italija – Francuska 1:2
Španija – Nemačka 1:2
Hrvatska – Kazahstan 2:1
SAD – Belgija 2:0

Teme:   Dejvis Kup, Felisijano Lopez, Jan Lenard Štruf, Teniseri, Turniri, Vesti