13/09/13 - 22:53h

DK: Miloš bolji od Janka posle maratona, Srbija – Kanada 1:1!

Srpski teniser Janko Tipsarević poražen je u drugom meču polufinala Dejvis kupa. Bolji od Janka bio je Miloš Raonić posle nešto više od četiri sata igre rezultatom 3:2, po setovima 5:7, 6:3, 3:6, 6:3, 10:8. Sutra je na programu dubl meč, za Srbiju su prijavljeni Zimonjić i Bozoljac, a za Kanadu Nestor i Pospišil. Taj duel počinje sutra od 16 časova.

J. Tipsarević73638
M. Raonić563610
Janko Tipsarevic, Davis Cup 2013 - Serbia-Canada (Photo by Clive TenisUzivo.com)

Janko Tipsarevic

Meč je počeo sigurnim servisima Miloša Raonića kojim je on stekao prednost od 1:0 na startu duela. U drugom gemu Janko se susreo sa brejk loptama, nije uspeo da odbrani svoj servis, te je Kanađanin poveo sa 2:0, a potom i materijalizovao stečenu prednost za velikih 3:0 na startu meča. U četvrtom gemu Tipsarević je osvojio prvi gem u ovom meču i smanjio rezultat na 3:1. U narednom gemu Janko je nastavio da „pritiska“ servis protivnika , ali nije uspeo da napravi brejk, te je Kanađanin stekao prednost od 4:1. Šesti gem pripao je Janku Tipsareviću koji je smanjio prednost na 4:2. U narednom gemu Tipsarević je bio sjajan, dobio je priliku za brejk i iskoristio je, te smanjio rezultat na 4:3, a potom i materijalizovao dobijeno izjednačivši rezultat na 4:4. Miloš Raonić je u nastavku seta uspeo da povrati svoj servis, te je osvojio deveti gem za prednost od 5:4. U nastavku seta Janko Tipsarević je bio fenomenalan. On je osvoji tri gema za redom i sjajno rešio prvi set u svoju korist rezultatom 7:5.

Janko Tipsarevic vs. Milos Raonic - Srbija-Kanada, 13 sep. 2013 - Dejvis Kup

Photo by TenisUzivo.com

Drugi deo igre počeo je dobrim servisima sa obe strane, te su i Janko i Miloš „čuvali“ svoj servis u prva četiri gema – 2:2. U narednim gemovima Raonić je prvo stekao prednost od 3:2, a zatim i imao brejk lopte na servis Tipsarevića, međutim Janko se „izvukao“ iz teške situacijei izjednačio na 3:3. U nastavku seta samo je Miloš Raonić bio na terenu. Kanađanin je osvojio tri gema za redom, napravio brejk za 5:3, a potom i osvojio drugi deo igre rezultatom 6:3, za izjednačenje u setovima – 1:1.

Treći set počeo je dobrim servisima Janka Tipsarevića, koji je poveo sa 1:0, a potom je Srbin iskoristio jednu od dve brejk lopte i stekao prednost od 2:0. Naš teniser je nastavio sa dobrom igrom i u trećem gemu, pa mu je to donelo velikih 3:0 na startu trećeg seta. Naredna dva gema bila su sigurna za oba tenisera, te je Janko sačuvao svoju prednost – 4:1. U nastavku seta prvo je Raonić smanjio na 4:2, a onda je popularni Tipsa osvojio još jedan gem i poveo sa 5:2. U osmom gemu sjajnim servisima je Miloš smanjio na 5:3, ali je Janko Tipsarević u narednom gemu ipak uspeo da treći set reši u svoju korist rezultatom 6:3.

Četvrti set počeo je kao i treći. Prvo je Raonić sjajnim servisima stekao prednost od 1:0, zatim je Janko uzvratio na 1:1, da bi potom i naredna dva gema osvojio Kanađanin. On je prvo osvojio gem na svoj servis, a zatim je i napravio brejk za prednost od 3:1. Međutim, Janko se nije predavao, te je već u narednom gemu pokušao da vrati brejk, ali nije uspeo pa je Miloš Raonić povećao prednost na 4:1. U nastavku seta brejkova nije bilo, Raonić je čuvao stečenu prednost, pa je posle osam gemova bilo 5:3 za Kanađanina. U narednom gemu Miloš Raonić je dobrim servisima došao do četvrtog seta koji je osvojio rezultatom 6:3, za izjednačenje – 2:2.

Peti, odlučujući set, počeo je servisima Janka Tipsarevića koji je bio siguran i osvojio prvi gem – 1:0. U naredna dva gema i jedan i drugi teniser bili su koliko-toliko sigurni sa svojim servisima, pa je Janko i dalje vodio, sada sa 2:1. Ni u četvrtom i petom gemu nije bilo brejkova, pa je Tipsarević imao prednost od 3:2. U sledećem gemu Raonić je sjajnim servisima izjendačio na 3:3, ali je Tipsa već u narednom osvojio novi gem na svoj servis i stekao prednost od 4:3.

Osmi gem bio jako zanimljiv. Janko je bio izuzetno agresivan, ali nije došao do brejk lopte, te je Kanađanin opet došao do izjedančenja, ovoga puta bilo je 4:4. U devetom gemu Tipsarević je ponovo stekao prednost i naterao Raonića da u narednom gemu servira za opstanak u meču – 5:4. Međutim, Miloš nije podlegao pritisku, pa je izjednačio na 5:5. U nastavku seta Janko je opet bio siguran sa svojim servisom i ponovo došao do prednosti, sada je bilo 6:5, ali se Raonić opet nije dao u sledećem gemu – 6:6. U naredna dva gema ništa se nije promenilo – 7:7. Sve je ostalo isto i posle naredna dva gema – 8:8. U sedamnaestom gemu Miloš Raonić je došao do dve brejk lopte, iskoristio je prvu i poveo sa 9:8. Sledeći gem bio je rutisnki za Kanađanina, koji je peti set rešio us voju korist rezultatom 10:8.

Teme:   Dejvis Kup, Janko Tipsarevic, Teniseri, Turniri, Vesti