26/11/21 - 18:55h

DK: Lajović doneo vođstvo Srbiji!

Dušan Lajović doneo je pobedu srpskom Dejvis kup timu u prvom meču protiv selekcije Austrije.

D. Lajović737
G. Melcer665

Source: Getty Images AsiaPac

On je savladao Geralda Melcera nakon dva sata i 45 minuta sa 2:1, po setovima 7:6 (7:5), 3:6, 7:5.

U prvom setu jedinu priliku za brejk imao je Austrijanac u petom gemu, ali je Dušan u dva navrata uspeo da vrati servis. Igrao se taj-brejk u kome je srpski teniser uspeo da realizuje drugu set loptu. Tokom produžetka zbog povrede mu je bila pružena medicinska pomoć.

Drugi set Melcer je započeo sigurnim servisim, nakon čega je došao do brejk lopte, a Lajović je ponovo uspeo da je spasi. Četiri gema kasnije Austrijanac je imao još jednu priliku da povede brejkom, a ovoga puta u tome je uspeo, čime je prelomio set u svoju korist.

U trećem setu Dušan je napravio brejk u četvrtom gemu, a zatim došao do vođstva od 4:1. Tri gema kasnije Gerald je vratio servis. U 12. gemu Srbin je bez izgubljenog poena stigao do brejk/meč šanse, ali je Melcer spasio sve tri lopte. Uspeo je Austijanac da napravi preokret i jedan poen ga je delio od toga da dobije gem, ali je usledio novi preokret – Lajović je ponovo osvojio brejk/meč loptu i ovoga puta je realizovao za vođstvo Srbije od 1:0.

Naredni na teren izlazi Novak Đoković koji se sastaje sa Denisom Novakom. Direktan prenos pratite na Tenis Uživo.

Teme:   Dejvis Kup, Dušan Lajović, Teniseri, Turniri, Vesti