15/09/13 - 19:52h

DK: Janko Tipsarević pobedom doneo Srbiji finale Dejvis kupa!

Srpski teniser Janko Tipsarević doneo je Srbiji finale Dejvis kupa posle pobede u petom meču pulufinala protiv Kanade. Janko je bio bolji od Vašeka Pospišila rezultatom 3:0, po setovima 7:6, 6:2, 7:6. Protivnik Srbije u finalu biće Češka, koja je u drugom polufinalu savladala Argentinu. Finale je na programu u novembru u beogradskoj “Kombank” areni.

J. Tipsarević767
V. Pospišil626
Janko Tipsarevic slavi pobedu u polufinale Dejvis Kupa protiv Kanade

Photo by TenisUzivo.com

Odlučujući duel između Janka Tipsarevića i Vašeka Pospišila počeo sigurnim je servisma Kanađanina i Srbina – 1:1. U trećem gemu Janko je bio agresivan na servis Pospišila, imao je Srbin brejk lopte, ali nije iskoristio ni jednu od tri šanse, pa je Vašek došao do nove prednosti, sada je bilo 2:1. U nastavku Tipsarević je sjajno servirao i došao do izjednačenja – 2:2. Između četvrtog i petog gema Pospišil je zatražio medicinsku pauzu zbog bola u laktu, ali se nakon te pauze vratio na teren, servirao i uz malo muke osvojio još jedan gem za prednost od 3:2. U šestom gemu Srbin je imao malo poteškoća pri svom servisu, ali je Janko ipak izjednačio na 3:3. Međutim, Vašek je već u narednom gemu, dobrim servisima, opet stekao prednost – 4:3. U naredna tri gema se ništa nije promenilo, te je rezultat bio izjednačen na 5:5. U nastavku seta teniseri su dobrim servisima prvi deo igre „odveli“ u taj-brejk. U „trinaestom gemu“ napokon je Janko uspeo da nekoliko puta oduzme servis rivalu i osvoji ovaj deo igre rezultatom 7:3, za konačnih 7:6 u prvom setu.

Srbija-Kanada Dejvis kup 2013 - slavlje

Na startu drugog seta Janko Tipsarević je nastavio sa dobrom igrom i odmah u drugom gemu napravio prvi brejk u meču, te poveo sa velikih 2:0, da bi stečenu prednost materijalizovao u trećem gemu, za ogromnih 3:0. U nastavku meča igralo se gem za gem do osmog gema kada je Janko opet napravio brejk, te njime osvojio drugi set rezultatom 6:2.

Treći set počeo je sigurnim servisima sa obe strane, ali je već u četvrtom gemu Janko Tipsarević napravio brejk za prednost od 3:1, a potom je materijalizovao stečeno za ogromnih 4:1 u trećem delu igre. U nastavku seta igralo se gem za gem, Janko je nastavio da pritiska Pospišila ali na kraju nije uspeo da reši meč rezultatom 6:3, jer je Kanađanin napravio brejk u devetom gemu i smanjio na 5:4, da bi već u narednom gemu izjednačio na 5:5.U sledeća dva gema nije bilo brejkova, te je ovaj set otišao u taj-brejk. U „trinaestom gemu“ Janko je bolje počeo, stigao do četiri vezane meč lopte, ali se Kanađanin vratio, izjednačio na 6:6, a onda je Srbin sa dva poena za redom rešio meč rezultatom 8:6, za konačnih 7:6 u trećem, odlučujućem, setu.

Teme:   Dejvis Kup, Janko Tipsarevic, Teniseri, Turniri, Vesti