19/11/19 - 17:34h

DK: Francuska porazila Japan

U okviru grupe A Dejvis kupa u kojoj igra i srpska reprezentacija, Francuska je sa 2:1 porazila selekciju Japana.

Najpre je bod Francuskoj doneo Žo-Vilfred Conga koji je sa rutinskih 6:2, 6:1 nadigrao Jasutaku Učijamu nakon samo 58 minuta provedenih na terenu.

U narednom duel Japanac Nišihito Nišioka uspeo je da ostvari izjednačenje pobedom nad desetim teniserom sveta Gaelom Monfisom u dva seta rezultatom do 7:5, 6:2

Tako je konačan pobednik odlučen dubl mečom, a bolji je bio francuski par. Pjer-Ug Erber i Nikolas Maui su nakon preokreta savladali Jasutaku Učijamu i Bena Meklahalna sa 6:7 (4:7), 6:5, 7:5.

Srpska reprezentacija nalazi se u grupi sa ova dva tima. Naši momci u sredu će igrati sa Japanom, dok ih u četvrtak očekuje duel sa Francuzima.

U sredu će se sastati i Velika Britanija – Holandija, Argentina – Nemačka, Belgija – Australija, Hrvatska – Španija, SAD – Italija.

Teme:   Dejvis Kup, Teniseri, Turniri, Vesti