25/11/16 - 22:07h

DK finale: Delpo bolji od Karlovića, 1:1 posle prvog dana!

Huan Martin del Potro doneo je izjednačenje reprezentaciji Argentine u finalnom meču ovogodišnjeg Dejvis kupa, pošto je u drugom duelu savladao Iva Karlovića u četiri seta.

U susretu dva diva, slavio je gost iz Tandila – 6:4, 6:7 (6), 6:3, 7:5, posle tri sata i 22 minuta igre.

U prvom duelu velikog finala, Marin Čilić je u pet setova pobedio Federika Delbonisa.

U subotu je na programu dubl – Hrvatska je prijavila Ivana Dodiga i Franka Škugora, a Argentina Gvida Pelju i Leonarda Majera.

Karlović je izašavši na teren ispisao istoriju Dejvis Kupa, pošto je postao najstariji igrač u finalu ovog takmičenja u poslednjih 96 godina.

Ipak, nije se “Div sa Šalate” najbolje snašao na početku, pošto je pretrpeo brejk već u prvom gemu, što je njegovom rivalu bilo dovoljno da dobije prvi set sa 6:4.

Ljubimac domaće publike se suočio i sa gubitkom drugog seta, ali je spasao dve set lopte u taj-brejku i uspeo da izjednači (8:6).

Međutim, Argentinac je pokazao zašto se tako brzo vratio u svetski vrh – prvo je u osmom gemu trećeg seta napravio brejk zahvaljujući kojem je poveo sa 2:1, da bi potom završnicu četvrte deonice rešio u svoju korist oduzevši servis Karloviću pri rezultatu 5:5.

Teme:   Dejvis Kup, Vesti