15/09/23 - 10:24h

DK: Druga pobeda Češke, Kanade i Holandije, ali niko još nije siguran!

Sve će biti odlučeno završnog dana!

U Valensiji, Bolonji, Mančesteru i Splitu igraju se mečevi grupne faze Dejvis Kupa. U četvrtak je odigrana polovina mečeva drugog kola – maksimalan učinak zadržale su selekcije Češke, Kanade i Holandije, ali nijedna od njih nije matematički obezbedila završni turnir u Malagi (21-26. novembar).

VALENSIJA

Česi su u prvom kolu šokirali Špance sa 3:0, a potom istim rezultatom opravdali ulogu favorita protiv Koreje.

Okršaji Španije i Srbije zakazani su za petak, a Španci moraju da pobede Novaka Đokovića i ostatak selekcije Viktora Troickog da bi se plasirali na završni turnir koji će se u novembru održati u Malagi.

ČEŠKA-KOREJA 3:0
Mašak-Hong 2:1
Lehečka-Kvon 2:0
Mensik/Pavlašek-Nam/Song 2:1

Standings provided by Sofascore

SPLIT

Nakon Finske, Holandija je bila bolja i od SAD. Ponovo je zakazao Tijafoe, koji nikako da se izvuče iz krize. Amerika je prethodno bila bolja od Hrvatske. Ukoliko domaćin savlada Finsku i Holandiju, a Amerika bude bolja od Finske, napraviće se krug tri reprezentacije pa će odlučiti set količnik.

Meč Grikspora i Tijafoa okončan je na nesvakidašnji način. Vodio je Holanđanin sa 5:2 u taj-brejku trećeg seta, kada je tražio čelendž posle svog servis-vinera. Lopta je bila dobra, sudija mu je dodelio poen, ali se Tijafo bunio želeći da se poen ponovi. Poen je priznat, Tijafo je u besu polomio reket, a sudija mu je kao kaznu oduzeo poen i to je bio kraj meča jer je rezultat u taj-brejku bio 7:2.

HOLANDIJA-SAD 2:1

Van de Zandšlup-Pol 2:0
Griekspor-Tijafo 2:1
Kulhof/Midelkop-Krajiček/Ram 1:2

BOLONJA

Kanađani su na startu neočekivano dobili Italiju 3:0, a potom nadgradili opravdavši ulogu favorita protiv Švedske maksimalnim rezultatom. U poslednjem kolu protiv Čileu će im verovatno i bod garantovati prolaz. Po svoj prilici, meč Italije i Čilea odrediće drugog četvrtfinalistu.

KANADA-ŠVEDSKA 3:0

Pospišil-Borg 2:1
Dialo-Imer 2:0
Pospišil/Galarno-Bergevi/Goranson 2:0

MANČESTER

Nkon poraza od Britanije, Australijanci su sačuvali šansu savladavši Francuze u najuzbudljivijem meču dana. Trijumf nad Švajcarskom u poslednjoj rundi garantuje im četvrtfinale, dok će Francuzi morati do osam najboljih protiv Britanaca – sve će se rešiti u poslednjem kolu.

AUSTRALIJA-FRANCUSKA 2:1

Manarino-Pursel 2:0
Umber-De Minaur 0:2
Mau/Rože Vaslan-Ebden/Pursel 0:2

Teme:   Dejvis Kup, Turniri, Vesti