DK: Đoković ponovo spasava, odluka u dublu

 

Novak Đoković slavio je u drugom meču duela Srbije i Hrvatske.


Novak Djokovic

Posle poraza Dušana Lajovića, Đoković je u drugom meču nadigrao Marina Čilića i tako obezbedio Srbiji izjednačenje u duelu sa Hrvatskom.

Đoković i Čilić proveli su na terenu sat vremena i 40 minuta, a srpski teniser slavio je sa 2:0 u setovima – 6:4, 6:2.

TOK MEČA:

Meč je počeo pomalo “usporeno”, obojica su igrali na sličnom nivou, propuštali brejk šanse ili bili sigurni na svoj servis. U devetom gemu Đoković je realizovao svoju treću šansu za brejk i poveo sa 5:4, a potom se suočio sa čak četiri prilike Čilića da uzvrati ribrejkom, pre nego što je iskoristio prvu set loptu – 6:4.
U drugom delu susreta srpski as igrao je za klasu više. Prvi gem Hrvat je uspeo da “spasi”, ali mu je u trećem i petom Đoković oduzeo servis za velikih 4:1. Imao je Hrvat brejk šanse u naredna dva gema na Novakov servis, ali nije uspeo da vrati nijedan brejk, a srpski teniser do pobede je došao sa ubedljvih 6:2.

Finalistu ovogodišnjeg Dejvis kupa odlučiće dubl, za koji su prijavljeni Đoković i Ćaćić, odnosno Mektić i Pavić.

(Tenis Uživo, T. Popov)


Teme:   Dejvis Kup, Novak Đoković, Polufinale, Srbija, Teniseri, Turniri, Vesti


Komentari

Ovaj sajt je zaštićen reCAPTCHA sistemom. Važe Google Politika privatnosti i Uslovi korišćenja.

Ne propusti nijedan prenos

Dobićeš obaveštenje čim počne. Klikni i gledaj.

Sačekaj...

Potvrdi u browser-u da želiš da primaš obaveštenja.

Notifikacije su uključene!

Primićeš obaveštenja za sve srpske igrače i udarne vesti.
Hoćeš da izabereš samo neke srpske i neke strane?

Ne, ovako je okej

Notifikacije su blokirane

Da bi primao obaveštenja, dozvoli ih u podešavanjima browser-a.

Ne propusti nijedan prenos

Dobićeš obaveštenje čim počne. Klikni i gledaj.
Na iPhone-u, dodaj na Home Screen:

Tapni pa "Add to Home Screen"