07/04/18 - 21:07h

DK: BiH na korak od Svetske grupe!

Reprezentacija Bosne i Hercegovine se nakon pobede nad Slovačkom plasirala u baraž za popunu Svetske grupe Dejvis kupa.

ATP

Prvi meč drugog dana borbe igrali su u dublu Mirza Bašić i Tomislav Brkić. Oni su, nakon 60 minuta provedenih na terenu, u dva seta (5:2, 6:4) pobedili Slovake Andreju Martina i Igora Zelenaja čime je BiH došla do vođstva.

U narednom duelu susreli su se Damir Džumhur i Martin Kližan, a bolji je bio slovački teniser. On je, u meču koji je trajao dva sata, slavio sa 6:3, 7:6 i izjednačio rezultat između dve reprezentacije.

U završnom susretu na teren je ponovo, ali u singlu, izašao Mirza Bašić, a njegov protivnik je bio Jozef Kovalik. Mirza je prvi set dobio u taj-brejku. U nastavku igre Slovak je napravio preokret i dobio drugi set sa 6:2, ali se Bašić vratio u igru i u odlučujućem deo duela slavio sa 6:3.

On je ovom pobedom obezbedio svom timu mesto u plej-ofu za popunu Svetske grupe koji se igra u septembru.

U septembru mečeve igra i srpska Dejvis kup reprezantacija, koja će se boriti za ostanak u Svetskoj grupi.