09/11/12 - 17:53h

Masters London: Đoković posle tri pobede u polufinalu!

Novak Đoković je zabeležio i treći trijumf u grupi A na Mastersu u Londonu. Ovog puta je bio bolji od Čeha Tomaša Berdiha u dva seta i tako sebi obezbedio plasman u polufinale ovog prestižnog turnira!

N. Đoković67
T. Berdih26

Novak Đoković

Nastavlja Novak sa fenomenalnim nastupima na zadnjem Mastersu u 2012. godini. Ovog puta on je za nepunih 100 minuta savladao Čeha u dva seta i tom pobedom sebi obezbedio plasman među četiri najbolja tenisera na ovom turniru.

U prvom setu je uz dva brejka stavio jasno doznanja Berdihu da se neće danas naigrati i tako lako stigao do 6:2 i prvog seta. Već se posle tog seta znalo da će Srbija u polufinalu imati svog predstavnika, jer je Novaku upravo jedan set u ovom meču bio dovoljan za plasman u spomenuto polufinale.

U drugom setu je Đoković zaigrao za nijansu slabije jer je ostvario svoj primarni cilj. Čeh je samim tim dobio malo više šansi u ovom setu koji je bio odlučen tek u taj-brejku. Berdih je imao tri set lopte, ali ih nije iskoristio. Novak je po ko zna koji put pokazao da kad je najteže on je najbolji i dodao gas i preokrenuo rezultat u svoju korist- 7:6.

Novakov protivnik u polufinalu biće poznat posle sutrašnjih mečeva B grupe, a to će najverovatnije biti David Ferer osim ako dođe do nekih neočekivanih rezultata.

(Tenis Uživo, D. Peruničić)

Teme:   ATP, Masters, Masters u Londonu, Novak Djoković, Teniseri, Tomaš Berdih, Turniri, Vesti