16/01/24 - 13:49h

Devet propuštenih brejk lopti, pa peta brzina: Alkaras u drugom kolu Australijan opena

Alkaras pali motore.

U poslednjem meču 1. kola muškog singla na Australijan openu, Karlos Alkaras je savladao Rišara Gaskea u tri seta – 7:6 (5), 6:1, 6:2.

O otporu francuskog veterana najbolje govori činjenica da je prvi set trajao 75 minuta, a drugi i treći ukupno 70.

Alkaras nije igrao zvanični meč od 18. novembra, ali mu to nije smetalo da deklasira rivala i zakaže susret protiv Lorenca Sonega, koji je posle četiri seta bio bolji od Dena Evansa.

Mnoštvo brejk lopti propustio je Španac u prvom setu – čak devet u prvih sedam gemova. Gaske je jedinu šansu imao u drogm gemu. Od rezultata 4:3 za Francuza, situacija se “smirila” do taj brejka.

I u 13. gemu je viđeno čak sedam mini-brejkova, ali je Alkaras napravio poslednji, pri vođstvu 6.5.

Tu je otpor Gaskea slomljen, drugi teniser sveta se manje-više “prošetao” kroz ostatak meča.

Pored drugog nosioca, prvo kolo ovog utorka prošli su još Aleksander Zverev, Lorenco Sonego, Tanasis Kokinakis, Grigor Dimitrov, Kasper Rud, Kameron Nori, dok su srpski predstavnici Dušan Lajović i Laslo Đere eliminisani.

Teme:   Australian Open, Grend Slem, Karlos Alkaraz, Turniri, Vesti