01/04/15 - 14:43h

Đere u drugom kolu turnira u Izraelu! (Ranana)

Mladi srpski teniser Laslo Đere plasirao se u drugo kolo čelendžera u Ranani. Đere je u prvom kolu bio bolji od sedmog nosioca, Kazahstanca, Aleksandra Nedovjecova sa 2:1, po setovima 7:6(4), 3:6, 6:4 posle više od dva i po sata igre.

L. Đere736
A. Nedovjecov664

Laslo Djere

Laslo Djere

Đere je za turnir u Izraelu dobio specijaljnu pozivnicu od strane organizatora, a u narednom kolu će odmeriti snage protiv Ukrajinca Denisa Molčanova, koji je na startu savladao Belgijanca Deseina rezultatom 1:6, 6:2, 6:4.

Što se samog meča prvog kola tiče, u prvom setu Đere i Nedovjecov su razmenili po jedan brejk u ranoj fazi seta, da bi odluka pala u taj-brejku. U odlučujućem gemu uspešniji je bio srpski igrač koji je taj deo igre rešio u svoju korist sa 7:4.

Uzvratio je Kazahstanac u drugom setu iskoristivši jedinu brejk priliku koja mu se ukazala u tom delu meča i tako odveo duel u treći set.

U odlučujućem setu popustio je servis kod obojice tenisera, viđeno je čak pet brejkova, Đere je napravio tri, jedan više od rivala, pa je sa 6:4 trasirao sebi put u narednu rundu čelindžera u Izraelu.

Teme:   ATP Rang Lista, Laslo Đere, Prvo kolo, Rang Lista, Srpske teniske nade, Srpski teniski talenti, Teniseri, Turniri, Vesti