15/07/24 - 17:30h

Đere u drugom kolu Hamburga

Pobeda srpskog tenisera u Nemačkoj.

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Hamburgu.

Trenutno 57. teniser sveta pobedio je Belgijanca Zizua Bergsa rezultatom 6:3, 7:6 (4) posle sat vremena i 48 minuta igre.

Momak iz Sente je odmah u drugom gemu prvog seta oduzeo servis protivniku iskoristivši prvu brejk šansu i poveo sa 2:0. Nije Đere bio siguran kada je servirao, dozvolio je protivniku brejk šanse i u petom i u sedmom gemu, ali ih je i spašavao.

Bio je siguran kada je to bilo najpotrebnije, pri serviranju za prvi set. Iskoristio je prvu od tri vezane set lopte za 1:0.

Drugi set bio je neizvesniji. Poveo je Bergs sa, 73. na ATP listi sa 3:1. Međutim, kada je servirao za prvi set pri rezultatu 5:3, Đere je uspeo da vrati brejk, a drugi set je potom otišao u taj-brejk. Đere je dozvolio dva mini brejka, ali je napravio tri, iskoristio drugu meč loptu i slavio.

U drugom kolu igraće sa boljim iz meča Artur Fils – Đaume Munar, koji je na programu sutra.

Turnir u Hamburgu je iz kategorije ATP 500.

Teme:   ATP, ATP u Hamburgu, Laslo Đere, Turniri, Vesti, Zizu Bergs