21/02/15 - 15:20h

Đere pobedio Melcera u prvom kolu kvalifikacija! (ATP Dubai)

Srpski teniser Laslo Đere zabeležio je pobedu u prvom kolu kvalifikacija na ATP turniru u Dibaiju! Srbin je nakon preokreta savladao 84. tenisera sveta, Asutrijanca, Jirgena Melcera rezultatom 2:1, po setovima 2:6, 6:4, 6:4, nakon jednog sata i 47 minuta tenisa. Đere će se u poslednjoj rundi sastati sa Francuzem Puilom.

L. Đere266
J. Melcer644
Laslo Djere

Laslo Djere

Duel je bolje otvorio Austrijanac, napravio brejk u četvrtom gemu za prednost od 3:1, a potom nastavio u istom stilu. Pri kraju seta Jirgen Melcer je u osmom gemu još jednim oduzetim servisom potvrdio dominaciju u prvom delu igre, osvojivši ga rezultatom 6:2.

Nakon prvog perioda očekivalo se da 84. igrač sveta lako privede meč kraju, pogotovo što je na startu drugog seta napravio brejk i vodio sa 2:0. Međutim, u trećem gemu Laslo Đere vraća brejk, a potom pravi novi i nekako uspeva da sačuva svoj servis za velikih 4:2. U daljem toku drugog dela igre brejkova nije bilo, Srbin je sačuvao stečenu prednost i osvojio set sa 6:4.

Teniser koji se nalazi na 256. mestu na ATP listi je prvi zapretio i u trećem setu, napravivši brejk za 2:1, ali je Austrijanac već u narednom gemu uzvratio istom merom i poravnao na 2:2. Brejkova nije bilo sve do sedmog gema kada Srbin opet oduzima servis rivalu, potom sigurno servira u nastavku seta i osvaja treći period rezultatom 6:4.

Nakon što je eliminisao prvog nosiocva u kvalifikacijama, Laslo Đere, će se u duelu za plasman u glavni žreb ATP 500 turnira u Dubaiju boriti sa petim nosiocem kvalifikacija, Francuzem, Puilom.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Dubaiju, Kvalifikacije, Laslo Đere, Teniseri, Turniri, Vesti