17/08/24 - 03:07h

Santo Domingo: Đere ispustio finale

Velika šteta.

Srpski teniser Laslo Đere izgubio je polufinalni meč na čelendžera u Santo Domingu posle velike borbe i tri sata i 15 minuta igre.

Od njega je bio bolji 301. teniser sveta Andres Andrade iz Ekvadora rezultatom 2:6, 7:6, 7:6.

Laslo, 106. na ATP listi, prvi set dobio je bez problema. Bila su mu potrebna dva brejka i jedna set lopta, dok protivnik nije imao nijednu brejk šansu.

Drugi set doneo je mnogo drame. Poveo je Andrade sa 3:1, ali je Đere uzvratio odmah brejkom. potom je Ekvadora servirao za set na 5:3, ali je Laslo spasio tri set lopte i stigli su do taj-brejka u kojem je Andrade iskoristio šestu set loptu.

U odlučujućem setu Đere je imao 4:1. Nije dugo držao tu prednost i opet je došlo do takozvanog 13. gema. Svako je osvajao poene na svoj servis sve do 6:5 za Andradea koji je iskoristio brejk i meč loptu.

Za titulu će Ekvadorac igrati sa trećim nosiocem Damirom Džumhurom koji je pobedio Renca Oliva sa 6:4, 6:2.

Teme:   ATP, Laslo Đere, Teniseri, Turniri, Vesti