25/02/19 - 15:05h

Đere drugi Srbin sa titulom iz Serije ATP 500

Laslo Đere je pobedom u finalu turnira u Rio de Žaneiru postao prvi Srbin nakon Novaka Đokovića koji je osvojio trofej Serije ATP 500 u singl kategoriji.

Source: Jared C. Tilton/Getty Images

Laslo je u finalu Ria savladao Feliksa Ože-Alijasima iz Kanade sa 6:3, 7:5.

On je ovom pobedom sa 90. mesta postao 37. teniser sveta, što mu je najbolji plasman u karijeri, i drugi reket Srbije.

Jedini Srbin koji je pre njega osvojio turnir iz serije 500 je Novak Đoković koji je to poslednji put uradio 2015. u Pekingu. Prvi igrač planete je 12 puta slavio na takmičenjima ovog ranga.

Srpski teniseri Janko Tipsarević i Viktor Troicki pobeđivali su na turnirima ATP 250, dok Filip Krajinović i Dušan Lajović još uvek nemaju ATP titule.

Teme:   Laslo Đere, Laslo Đere, Teniseri, Turniri, Vesti