15/11/13 - 18:26h

Davis Cup finale: Đoković savladao Štepaneka

Prvi meč ovogodišnjeg finala Davis Cupa odigrali su Novak Đoković i Radek Štepanek, a na veliko zadovoljstvo prepune Arene i svih navijača Srbije, Novak je slavio sa 3:0

N. Đoković766
R. Štepanek514

Veliko finale Davis Cupa uveličala je i 100. godišnjica ovog takmičenja. Nakon predstavljanja obe reprezentacije i intoniranja nacionlnih himni, timovi su se povukli na svoje klupe, „pali“ su poslednji dogovori i reči podrške saigrača, i obe reprezentacije u imale jedan cilj – pobeda i osvajanje Salatare. Srbija želi drugu titulu u ovom takmičenju pred domaćim navijačima, dok je Češka već dva puta bila osvajač Davis Cupa.

Tenisuzivo.com

Djokovic – Stepanek – Dejvis Kup

Prvi na teren za srpski tim izašao je Novak Đoković kojem je prepuna Arena pružala podršku tokom celog meča. Za razliku od Đokovića, Štepanek nije imao posebnu podršku sa tribina, jer je srpskim navijačima ostao u ružnom sećanju nakon nedoličnog ponašanja prošle godine po završetku meča sa Jankom Tipsarevićem.

Na početku meča oba tenisera su igrala sigurno na svoj servis. Već u drugom gemu smo videli razmenu od 20 udaraca što je ukazivalo da će ovo biti dobar meč. Novak je u 6. gemu ovog seta uspeo da iskoristi tek treću brejk loptu i dođe do prednosti 4:2. I taman kad smo svi pomislili da će Novak privesti prvi set kraju, Štepanek je uspeo da osvoji svoj servis gem, zatim iskoristi Novakove greške, vrati brejk i izjednači rezultat na 5:5. Novak je osvojio 11 gem i poveo sa 6:5, a Štepanek je svoj servis za ostanak u prvom setu završio osvojivši samo jedan poen. Novak je iskoristio prvu brejk loptu i osvojio prvi set za Srbiju u ovom finalu rezultatom 7:5.

Drugi set je završen za samo 30 minuta. Početak seta ličio je na prvi. Oba tenisera su osvojila uvodne servis gemove, a onda je Novak počeo da demonstrira silu. U 4. gemu je napravio prednost iskoristivši prvu od tri brejk lopte i na semaforu je stajalo 3-1. Nakon tog osvojenog brejka, ekspresno je osvojio naredna dva gema bez izgubljenog poena – prvo na svoj, a zatim i na Štepanekov servis. Sjajno je odigrao poslednji gem drugog seta i osvojio ga sa 6:1.

Početak trećeg seta donio je sigurnost na servisu oba tenisera. Bez brejka igralo se do 4:4. Novak je uspeo da u devetom gemu Novak je dozvolio protivniku samo jedan poen i uspeo je da osvoji brejk na servis Čeha. Semafor je pokazivao rezultat 5:4, a Novak je krenuo na crtu da servira za meč i prvi poen Srbije u ovom finalu. I u odlučujućem gemu Novak je odigrao najbolje te doneo pobedu i prvi poen Srbiji u ovom finalu.

Svakako dodatni motiv za mladog Lajovića koji će igrati protiv Berdiha.