26/05/16 - 16:33h

Ćorić preko Tomića do trećeg kola

Mladi hrvatski as Borna Ćorić napravio je lep uspeh plasmanom u treće kolo Rolan Garosa. On je bio bolji od Bernarda Tomića u četiri seta – 3:6, 6:2, 7:6(4), 7:6(6).

Coric-at-the-2014-US-Open-via-Getty-Images-img23046_668
Ćorić je ponovio najveći uspeh na Rolan Garosu (prošle godine poražen u trećem kolu od Soka) iskoristivši prvu meč loptu u 13. gemu četvrtog seta, a pre toga je spasao set loptu na servis protivnika.

Borba je trajala dva sata i 47 minuta – Ćorić se vratio posle 0:1 u setovima, dobio taj-brejkove trećeg i četvrtog i revanširao se Tomiću za poraz u jedinom pređašnjem duelu, u Indijan Velsu prošle godine.

19-godišni Zagrepčanin će u trećem kolu igrati protiv Španca Roberta Bautiste Aguta, od kojeg je oba puta poražen na šljaci, dok je Borna ove godine slavio u četvrtfinalu na tvrdoj podlozi u Čenaiju.

Bautista Agut je savladao Francuza Matjua sa 7:6, 6:4, 6:1.

Protivnika u narednoj rundi dobio je i Rafa Nadal – to je Marsel Granoljers, kojem je Mau predao meč na startu trećeg seta.