28/09/15 - 09:36h

Conga po treći put najbolji u Mecu!

Francuski teniser Žo Vilfred Conga trijumfovao je na turniru u francuskom Mecu, nakon što je u finalu nadigrao sunarodnika Žila Simona sa 2:1, po setovima 7:6, 1:6, 6:2 posle dva sata i 15. minuta igre.

Ž. Vilfred Conga716
Ž. Simon662

conga

Conga se tako revanširao Simonu za poraz u finalu Meca od pre dve godine. Teniser iz Le Mana je igrao svoje četvrto finale u poslednjih pet godina i osvojio je treću titulu.

Najbolji je bio i 2011. godine, kada je u meču za trofej savladao Hrvata Ivana Ljubičića, da bi godinu dana kasnije porazio i Andreasa Sepija iz Italije.

Što se tiče finalnog susreta, Simon je u prvom setu pretio i u nekoliko navrata imao brejk lopte, ali izostala je realizacija. Kazna za propuštene šanse stigla je u taj-brejku, koji je Congi pripao sa 7:5.

Usledio je munjevit odgovor Simona, koga nije demoralisao gubitak prvog seta, pa je serijom od pet vezanih gemova poveo sa nedostižnih 5:0. Conga je uspeo da uzme samo počasni gem, ali ne više od toga.

Conga je u odlučujućem setu ponovo došao do svoje igre i uloge na terenu su se promenile. Godinu dana mlađi Francuz je preuzeo inicijativu, oduzeo servis rivalu sredinom seta, a potom je i u osmom gemu iskoristio drugu meč loptu i rešio ovaj susret u svoju korist.

Conga sada vodi sa 7:3 u pobedama protiv zemljaka i po broju titula se sada izjednačio sa Simonom i Rišarom Gaskeom, pošto sva trojica imaju po 12 pehara u svojim vitrinama. Najtrofejniji Francuz u Open eri je Janik Noa sa 23 trofeja.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP Rang Lista, ATP trka, ATP u Mecu, Finale, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti, Žil Simon, Žo-Vilfred Conga