17/09/17 - 15:06h

Conga bolji od Lajovića, Francuska u finalu Dejvis kupa

Prvi finalista ovogodišnje edicije Dejvis kupa je reprezentacija Francuske, koja je u Lilu savladala Srbiju sa 3:1. Odlučujući poen “Trikolorima” doneo je Žo Vilfred Conga, savladavši Dušana Lajovića sa 3:1 nakon preokreta.

Iako je fenomenalno krenuo, Lajović nije uspeo da ponovi podvig od petka kada je savladao Luku Puija. Prvi reket naše zemlje u ovom susretu je ubedljivo dobio prvi set protiv Conge, ali je Francuz u nastavku zaigrao mnogo bolje i zasluženo slavio nakon dva sata i 48 minuta borbe.

Rival Francuzima u velikom finalu biće bolji iz duela Belgije i Australije. Taj meč se igra u Briselu, a gosti trenutno imaju prednost od 2:1.

Lajović je impresivno zaigrao od starta, potpuno nadigrao favorita u prvom setu, ali je Conga u drugom uzvratio istom merom. Presudna je bila treća deonica, u kojoj je jedine dve brejk lopte imao naš teniser, i to rezultatu 4:4. U taj-breku, Congi je jedan mini-brej, stečen već na startu, bio dovoljan da prelomi duel, pošto je Lajovićev otpor u četvrtom setu drastično oslabio.

Peti meč neće biti igran pošto je pitanje pobednika već rešeno.

Značajno oslabljenom srpskom timu ostaje uteha da je naša reprezentacija četvrti put u prethodnih osam godina igrala polufinale nezvaničnog prvenstva sveta, dok se Francuzi 18. put raduju ulasku u finale. Poslednji put su osvojili “salataru” još 2001. kada su savladali Australiju, koja bi ponovo mogla da im bude protivnik. U tom slučaju, tim Janika Noe će igrati u gostima, a ako Belgija bude bolja, Francuska će i u finalu biti domaćin.

Teme:   Dejvis Kup, Dušan Lajović, Vesti, Žo-Vilfred Conga