10/05/19 - 21:57h

Cicipas preko Zvereva do polufinala Madrida!

Grk Stefanos Cicipas plasirao se u polufinale Masters turnira u Madridu.

Source: Getty Images Europe

Deveti teniser sveta je u četvrfinalnom duelu savladao branioca trofeja, Nemca Aleksandra Zvereva u tri seta nakon dva sata i 12 minuta provedenih na terenu.

Prvi set je bio neizvestan sve do 11. gema kada je Cicipas napravio brejk, a zatim ovaj deo igre dobio rezultatom do 7:5. U drugom setu bolji je bio Zverev. On je jednom oduzeo servis protivniku i sa 6:3 došao do izjednačenja. U odlučujućoj deonici meča dominanatan je bio Grk koji je, uz napravljena dva brejka, sa 6:2 došao do trijumfa.

On će se za finale boriti sa pobednikom duela između Rafaela Nadala i Stanislasa Vavrinke.

U drugom kolufinalu sastaju se Novak Đoković i Dominik Tim. Satnicu ovog duela koji ćete moći da pratite na našem portalu pogledajte OVDE.

Teme:   Aleksandar Zverev, Masters, Masters u Madridu, Stefanos Cicipas, Teniseri, Turniri, Vesti