13/04/24 - 15:37h

Cicipas preko Sinera do finala Monte Karla!

Kakva borba!

Pobedom nad Janikom Sinerom 6:4, 3:6, 6:4, Strefanos Cicipas plasirao se u finale Mastersa u Monte Karlu, treći put u karijeri. Grk je napravio preokret u trećem setu – gubio je sa 4:2, a onda osvojio četiri uzastopna gema za četvrtu pobedu u šestom okršaju sa Italijanom.

Protivnik u finalu biće mu pobednik drugog polufinalnog meča u kojem se sastaju Novak Đoković i Kasper Rud.

Dva sata i 40 minuta trajala je borba, na čiji je ishod značajno uticala sudijska grešla. Siner je u trećem setu imao priliku za dupli brejk pri vođstvu 3:1, Cicipas je izbacio loptu u očigledan aut, ali su sudije propustile da ga osude – i linijski i glavni ostali su nemi.

Grk se izvukao, ostao u igri i preokrenuo meč, a pomogla mu je i povreda Sinera zbog koje nije mogao adekvatno da se kreće u finišu meča.

Cicipas će igrati za 11. trofej u karijeri. Monte Karlo je osvajao 2020. i 2021, a u ovom trenutku je igrač sa najvećim procentom pobeda u istoriji ovog turnira.

Teme:   Masters, Masters u Monte Karlu, Stefanos Cicipas, Turniri, Vesti