17/07/24 - 17:38h

Cicipas prejak za Međedovića

Srpski teniser poražen u Švajcarskoj.

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Hamad Međedović izgubio je u drugom kolu ATP turnira u Gštadu od Stefanosa Cicipasa rezultatom 7:6 (6), 6:3.

Prvi set počeo je dobro i za jednog i za drugog tenisera jer su sigurno dolazili do gemova na svoje servise. U sedmom gemu imao je Cicipas dve brejk šanse, ali ih je teniser iz Novog Pazara spasio.

Servirao je pri rezultatu 4:5 Grk za opstanak u setu, a Hamad je tada zablistao. Imao je čak tri set lopte, ai ih je, nažalost, ispustio.

Uspeo je da dođe do taj-brejka. Nisu ni jedan ni drugi teniser bili preterano stabilni na svoje servise. Hamad je imao ponovo set loptu i svoj servis pri rezultatu 6:5, ali je tada Cicipas vezao tri poena i poveo sa 1:0.

Međedović je imao brejk šansu na startu drugog seta i ponovo ju je propustio. Cicipas je ubrzo napravio brejk za 4:2, Hamad je u narednom gemu imao priliku da se vrati, ali je 12. teniser sveta ponovo bio siguran i izvukao se iz problema. Ubrzo je priveo meč kraju iskoristivši prvu meč loptu protiv 122. na ATP listi.

Cicipas će u narednom kolu igrati protiv sedmog nosioca Fabija Fonjinija.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Hamburgu, Hamad Međedović, Stefanos Cicipas, Teniseri, Turniri, Vesti