25/09/15 - 13:34h

Cibulkova ponovo bolja od Ane (WTA Tokio)

Srpska teniserka Ana Ivanović nije uspela da se plasira u polufinale WTA turnira u Tokiju! Bolja od naše igračice, kao i u prvom kolu US Opena, bila je Slovakinja Dominika Cibulkova sa 2:0, po setovima 7:6 (7;5), 6:3, nakon jednog sata i 52 minuta tenisa. Protivnica teniserke iz Slovačke u borbi za finale biće Poljakinja Agnješka Radvanjska.

A. Ivanović63
D. Cibulkova76

ana-ivanovic-porazena-ao-2014

Ana Ivanović je bila dobra u prvom setu, imala je prilike da ovaj meč okrene na svoju stranu, imala brejkove viška, vodila, ali ipak nije uspela da pobedi teniserku koja joj je, pre ovog turnira, nanela poslednji poraz i to onaj iznenađujući u prvom kolu Otvorenog prvesntva Sjedinjenih Američkih Država.

Susret je počeo sigurnim servisima, a onda je prva do brejka došla Ana Ivanović, međutim, odmah joj je uzvratila Dominika Cibulkova i došla do izjednačenja. U nastavku seta Srpkinja opet pravi brejk, još jednom uzvraća Slovakinja, te je pobednicu neizvesnog prvog dela morao da reši taj-brejk. U “trinaestom gemu” bolje se snašla Dominika, uspela je da bude smirenija i dođe do 7:5, za konačnih 7:6 u ovom delu igre i tako “ukrade” ovaj seta Ani.

Ovako izgubljen set negativno je delovao na našu igračicu, koja se na startu drugog perioda suočavala sa brejk prilikama za protivnicu. Uspela je da ih spase, a potom je i Dominika osvojila svoj prvi gem, za startnih 1:1. Ako nije u prvom, Slovakinja je brejk napravila u trećem gemu, a potom ga i potvrdila za 3:1. U sedmom gemu Dominika Cibulkova je još jednom oduzela servis Ivanovićevoj, došla je do 5:2, a potom servirala za meč. Ana Ivanović je u narednom gemu vratila jedan brejk, ali opet nije mogla da sačuva svoj servis, te je teniserka iz Slovačke trećim brejkom u drugom setu postavila konačnih 6:3.

Protivnica teniserke iz Slovačke u borbi za finale biće Poljakinja Agnješka Radvanjska, koja je danas bila bolja od Pliskove.

Teme:   Ana Ivanović, Teniserke, Turniri, Vesti