26/09/17 - 09:25h

Čengdu: Lajović rutinski do drugog kola

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Čengduu, pošto je na startu slavio u dva seta protiv Španca Adriana Menendeza.

D. Lajović67
A. Menendez36

Zimbio

Lajović je u prvi međusobni duel protiv 133. tenisera sveta ušao kao favorit, i opravdao je tu ulogu bez naročitih poteškoća. Njegov protivnik u sledećoj rundi biće drugi nosilac turnira, takođe Španac, Albert Ramos Vinoljas.

Dušan je silno ušao u meč, osvojio prvi gem sa nulom a potom napravio brejk za 2:0. Međutim, Menendez je uzvratio ribrejkom i izjednačio na 2:2, da bi srpski teniser ponovo oduzeo protivnički servis, potvrdio brejk za 5:2 i nešto kasnije odservirao za 6:3 u prvom setu.

U nastavku je viđen potpuno drugačiji rasplet – jedina brejk lopta zabeležena je u sedmom gemu kada je Lajović propustio priliku, tako da su serveri bili mnogo sigurniji i odveli set u taj-brejk.

Lajović nije dozvolio Menendezu da mu zakomplikuje posao i odvede meč u treći set – sa dva mini-brejka prednosti poveo je sa 5:1, a nešto kasnije je iskoristio prvu meč loptu za 7:3.

Na ATP turniru u Čengduu učestvuje i drugi naš predstavnik, Viktor Troicki. On na startu igra protiv Gruzijca Basilašvilija, a taj meč takođe možete gledati u direktnom prenosu na našem portalu.

Teme:   ATP u Čengduu, Dušan Lajović, Vesti