21/09/23 - 12:46h

Čengdu: Kecmanović ubedljivo do drugog kola!

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u 2. kolo ATP 250 turnira u Čengduu.

D. Lajović16
Dž. Tompson 67

Source: Getty Images AsiaPac

Brzo i ubedljivo, Kecmanović je na startu turnira opravdao ulogu favorita protiv 346. igrača sveta, Benjamina Loka iz Zimbabvea. Posle sata i 29 minuta borbe, sedmi nosilac slavio je 6:2, 6:3, i zakazao duel sa Korentanom Muteom u drugom kolu.

Kecmanović je dobrom partijom prekinuo niz od tri uzastopna poraza – od Hurkača u Torontu, Pola u Sinsinatiju i Variljasa u Njujorku. Prvi set rešio je u svoju korist za svega 38 minuta, uz dva brejka prednosti. Delovalo je da će slično biti i u drugom nakon što je poveo 3:0, ali je Lok uspeo da se vrati i izjednači na 3:3. Međutim, u naredna tri gema Srbin je izgubio ukupno četiri poena i lako došao do pobede.

Ranije danas, plasman u drugo kolo ovog turnira obezbedio je i Dušan Lajović, savladavši u tri seta Zizua Bergsa iz Belgije. Njegov naredni rival biće Australijanac Džordan Tompson.

Prva četiri nosioca – Zverev, Museti, Dimitrov i Evans, u nadmetanje kreću od 2. kola, odnosno osmine finala.