14/02/16 - 21:49h

Buenos Ajres: Tim preko taj-brejkova do titule

Austrijanac Dominik Tim pobednik je ATP turnira u Buenos Ajresu, pošto je u finalu savladao NIkolasa ALmagra sa 2:1, po setovima 7:6(2), 3:6, 7:6(4).

Dominik-Tim6
Autrijanac je time prekinuo zanimljivu tradiciju – ovo je prvi put od 2002. da titulu u glavnom gradu Argentine nije osvojio domaći ili španski teniser.

19-i teniser sveta je odigrao sjajno ove nedelje u Buenos Ajresu. Na putu do trofeja savladao je i našeg Dušana Lajovića, a u polufinalu i branioca titule Rafaela Nadala, u meču u kojem se suočavao i sa meč loptom za protivnika.

U finalnom duelu protiv Nikolasa Almagra, Dominik Tim je dobio prvi set u taj-brejku sa 7:2, pošto su serveri prethodno bili sigurni.

Austrijski teniser je tako kompletirao sjajnu nedelju u argentinskoj prestonici, pošto je prethodno savladao i Rafaela Nadala u polufinalu. Španac je zaigrao agresivnije u drugom setu, napravio dva brejka i izjednačio na 1:1.

Na krilima dobre igre iz drugog seta, Almagro je bolje počeo i treći, poveo sa 2:0, ali je mladi Austrijanac uspeo da se vrati i odvede set u novi taj-brejk. I tu je Almagro bolje počeo, poveo sa 2:0 i 3:1, da bi Tim preokrenuo i slavio sa 7:4.

Teme:   ATP u Buenos Airesu, Dominik Tim, Vesti