12/02/20 - 23:31h

BUENOS AJRES: Lajović u dva taj-brejka do četvrtfinala!

Srpski teniser Dušan Lajović uspešno je startovao takmičenje na ATP turniru u Buenos Ajresu.

D. Lajović77
P. Martinez66

Source: Getty Images Europe

Treći favorit je u osmini finala savladao Španca Pedra Martineza sa 2:0 u setovima posle nešto više od dva sata igre.

Oba seta završena su u taj-brejkovima u kojima je Dušan bio bolji rezultatom od 8:6. U prvom setu ni bilo šanse za brejk ni sa jedne strane, dok su u drugom setu obojica iskoristili jednu brejk loptu.

Dušan će se u četvrtfinalu sastati sa boljim iz duela Robert Karbaljes BaenaKasper Rud.

Turnir u Buenos Ajresu je iz serije 250, igra se za nagradni fond od 696,280 dolara, a šampion će dobiti ček na 102,535 i 250 ATP poena. Za prvog favorita postavljen je domaći teniser Dijego Švarcman.

Teme:   ATP u Buenos Airesu, Dušan Lajović, Dušan Lajović, Teniseri, Turniri, Vesti