23/04/19 - 19:56h

BUDIMPEŠTA: Đere bolji od Gulbisa

Kiša u Budimpešti pomerila je mečeve prvog kola ATP turnira u Budimpešti, pa je meč našeg Lasla Đerea kasnio više od sata. Ipak on je uspeo da savlada Letonca Ernesta Gulbisa 78. tenisera na svetu sa 2:1 u setovima (6:4, 6:7,7:6).

L. Đere667
E. Gulbis476

Loše vreme verovatno je uticalo na srpskog tenisera koji je odmah prepustio prvi gem na svoj servis Letoncu. Ipak, bolje plasirani teniser na ATP listi Đere brzo se vratio u meč i odmah uzvratio brejk, a onda i izjednačio na 2:2. Do kraja seta Đere je bio odlučniji i hrabriji i uz još jedan brejk dobio prvi set sa 6:4.

Dugi set je bio mnogo neizvesniji ali je Gulbis bio nešto strpljiviji i uspeo je na kraju da osvoji drugi set u taj brejku.
Isti scenario ponovljen je i u trećem setu ali ovoga puta je srpski teniser bio uspešniji za 2:1 u ukupnom rezultatu.

Đere će se u narednom kolu sastati sa pobednikom meča između Mađara Matea Valkuša i Italijana Janika Sinera.