03/01/24 - 17:10h

BRIZBEJN: Rune u četvrtfinalu

Prvi favorit turnira u Brizbejnu Holger Rune plasirao se u četvrtfinale.

Danac je u meču osmine finala bio bolji od Aleksandera Ševčenka nakon dva i po sata igre rezultatom 6:4, 5:7, 6:2.

Prvi set Rune je dobio uz brejk prednosti, da bi Ševčenko u drugom setu uzvratio istom merom.

Furiozno je Rune otvorio treći set – odmah je napravio dva brejka i tu prednost zadržao do kraja meča.

Protivnik u četvrtfinalu biće mu Džejms Dakvort koji je savladao Janika Hanfmana sa 4:6, 6:1, 7& (7:2).

U četvrtfinalu su duel zakazali Roman Safiulin i Mateo Arnaldi.

Safiulin je nadigrao Alekseja Popirina sa 6:7 (9:11), 6:4, 7:6 (7:3), dok je Arnaldi bio bolji od Lukasa Kajna takođe u tri seta – 6:4, 3:6, 7:5.

Turnir u Brizbejnu je serije ATP 250. Igra se za nagradni fond od 661,585 dolara. Prethodni put igrao se 2019. godine kada je šampion bio Kei Nišikori.

Teme:   ATP u Brizbejnu, Holger Rune, Teniseri, Turniri, Vesti