Bravo majstore! Novak je u finalu Olimpijskih igara!

Novak Đoković zagarantovao je medalju na Olimpijskim igrama!

N. Đoković66
L. Muzeti42

Source: Getty Images AsiaPac

Najbolji teniser u istoriji savladao je Italijana Lorenca Muzetija rezultatom 6:4, 6:2 posle sat vremena i 50 minuta igre za prvo olimpijsko finale u karijeri.

Nakon Novakove povrede dan ranije strepelo se hoće li moći da odigra ovaj meč, međutim on je izašao na teren, odigrao sjajan tenis i sa nimalo lakim protivnikom došao do pobede.

Imali su obojica priliku u prvom setu da dođu do ranog brejka. Najpre je Muzeti ispustio brejk loptu u trećem gemu, da bi u narednom gemu Đoković propustio tri šanse za brejk. Do kraja seta viđena je ravnopravna borba sa sigurnim servisima. Morao je Đoković da sačeka sam kraj seta da ponovo dođe do šanse da oduzme servis Italijanu. Ovoga puta to mu je pošto za rukom, a time je ujedno i završio ovaj deo meča u svoju korist.

Mada rezultatski ne izgleda tako, nije bio lak ni drugi set. Već na startu Muzeti mu je oduzeo servis, ali je u narednom gemu Novak ribrejkovao. Odmah je usledila nova razmena brejkova. Bila je ovo igra nerava, a svoju mentalnu snagu pokazao je Đoković. U šestom gemu došao je do brejka prednosti i potom dobio gem bez izgubljenog poena. U sedmom gemu imao je 40:0 i tri brejk/meč lopte. Pružio je Italijan poslednji otpor, smanjio na 40:30, ali je meč završen pobedom Đokovića.

Neverovatni Novak postao je najstariji finalista Igara.

Za zlatnu medalju boriće se sa Špancem Karlosom Alkarasom kojem će imati priliku da se “osveti” za poraz u finalu Vimbldona.

Teme:   Lorenco Museti, Novak Đoković, Olimpijske igre, Pariz 2024, Teniseri, Turniri, Vesti