26/02/15 - 13:50h

Bozoljac u polufinalu dubla! (Kalkuta)

Srpski teniser Ilija Bozoljac i njegov dubl partner Belgijanac Ruben Bemelmans plasirali su se u polufinale čelendžera u Kalkuti u konkurenciji dublova. Srpsko/belgijski par je savladao hrvatsku kombinaciju Toni Androić/Nikola Mektić sa 6:2, 6:3 posle samo 53. minuta igre.

I. Bozoljac/R. Bemelmans66
T. Androić/N. Mektić23

Ilija Bozoljac

Srbin i Belgijanac su pružili sjajnu partiju, imali su kontrolu od početka do kraja duela i nisu dozvolili Hrvatima ni u jednom trenutku da priprete. U prvom setu Bozoljac i Bemelmans su iskoristili 2/5 brejk lopti, a sa druge strane, nisu dopustli svojim rivalima ni da dođu u priliku da im ugroze servis, pa je rezultat prvog dela igre bio 6:2 za srpsko/belgijski dubl.

U ranoj fazi drugog seta Androić i Mektić su imali dve brejk prilike, ali nisu uspeli da ih realizuju, da bi kazna vrlo brzo stigla. Bozoljac i Bemelmans su odmah u narednom gemu realizovali brejk šansu i tu prednost sačuvali do kraja susreta.

Ilija Bozoljac i Ruben Bemelmans će u borbi za mesto u finalu ukrstiti rekete sa indijskim parom Somdev Devarman/Jevan Neducenzijan.

Srpski teniser je nastupao i u singl konkurenciji, ali je završio takmičenje već u prvom kolu porazom od Portugalca Federika Fereire Silve.

Teme:   ATP Rang Lista, Dubl igrač, Ilija Bozoljac, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti, Četvrtfinale