17/11/19 - 21:52h

Borbeni Cicipas preokretom do prve titule na Završnom turniru!

Grk Stefanos Cicipas uspeo je da u svom debitanskom učešću na Završnom turniru dođe do šampionske titule!

Source: Getty Images North America

On je u finalnom meču nakon velike borbe preokretom došao do trijumfa nad Austrijancem Dominikom Timom u tri seta i nešto više od dva i po sata provedenih na terenu.

Prvu priliku za brejk u meču imao je Dominik u četvrtom gemu prvog seta, ali je nije iskoristio. U sedmom gemu Cicipas je propustio dve brejk lopte, da bi u narednom gemu u dva navrata spasio servis. Nakon dosta ujednačene igre, set je ušao u taj-brejk gde je nastavljena lavovska borba. Cicipas je od 2:5 uspeo da dođe do izjednačenja, a zatim, na 5:6, spasi set loptu. Dominik je izborio još jednu set loptu i ovoga puta je iskoristio za rezultat od 8:6.

Izgubljen prvi set nije uticaj na samopouzdanje grčkog tenisera, dok je sa druge strane, Tim loše započeo drugi set. Cicipas je odmah došao do dva vezana brejka i poveo sa 4:0. U drugom delu seta Austrijanac je zaigrao nešto bolje, ali to nije bilo dovoljno da zapreti protivniku. Stefanos je ubedljivim rezultatom od 6:2 uveo meč u treći set.

Odlučujuću deonicu Tim nije započeo najbolje. Nakon propuštene dve brejk lopte, Cicipas mu je u trećem gemu oduzeo servis. U nastavku duela Dominik je uspeo da vrati nivo igre koju je imao u prvom setu. Vratio je brejk i izjednačio na 3:3. Sjajnom igrom obojice tenisera set je ušao u taj brejk. Grk je došao do dva mini brejka prednosti, ali je Tim oba uspeo da vrati, a onda i izjednači na 4:4. Greškom austrijskog igrača, Stefanos je došao do prednosti od 5:4, da bi zatim, ponovo greškom protivnika, dobio set loptu koju je iskoristio i sa 7:4 slavio u ovom duelu.

Cicipasu je ovo bilo prvo učešće na ATP finalu.

Teme:   ATP finale, Dominik Tim, Stefanos Cicipas, Teniseri, Turniri, Vesti