18/06/23 - 17:07h

Boulter osvojila titulu u Notingemu, Aleksandrova najbolja u Hertogenbošu

Britanska Kejti Boulter osvojila je titulu na turniru u Notingemu, dok je šampionski trofej u Hertogenbošu otišao u ruke Ruskinji Ekaterini Aleksandrovoj.

Tennis racket

Boulter je za svoju prvu WTA titulu u finalu savladala sunarodnicu Džodi Buradž sa 6:3, 6:3 nakon 75 minuta provedenih na terenu.

U prvom setu napravila je tri brejka, a njena rivalka jednom je uspela da ribrejkuje.

Drugi set Kejti je dobila uz brejk prednosti.

U finalu Hertogenboša Aleksandrova je takođe nadigrala svoju sunarodnicu, Veroniku Kudermetovu i to posle preokreta – 4:6, 6:4, 7:6 (7:3) i tako odbranila prošlogodišnju titulu.

U prvom setu Kudermetova je napravila dva brejka, a Aleksandrova je vratila jedan servis.

U drugom setu Veronika je prva došla do brejka, ali je Ekaterina ribrejkovala, da bi set prelomila u svoju korist na samom kraju prvom brejk/set loptom.

U trećem setu nije bilo brejkova ni sa jedne strane. Aleksandrova je propustila tri meč lopte, da bi u taj-brejku iskoristila novu priliku i slavila u ovom duelu.