16/10/15 - 08:22h

Bojanin revanš Kristini i plasman u polufinale turnira u Tijanđinu!

Srpska teniserka Bojana Jovanovski plasirala se u polufinale WTA turnira u Tijanđinu trijumfom protiv Francuskinje Kristine Mladenović.

B. Jovanovski646
K. Mladenović463

Jovanovski je slavila sa 2:1, po setovima 6:4, 4:6, 6:3 posle dva sata i deset minuta igre i tako se revanširala Kristini Mladenović za poraz na ovogodišnjem US Openu.

Srpkinja će u borbi za prolaz u finale igrati protiv pobednice meča između Kineskinje Jing Jing Duan i Crnogorke Danke Kovinić.

Kada je u pitanju četvrtfinalni okršaj protiv pete nositeljke iz Francuske, treba reći da je Bojana ostavila daleko bolji utisak, bila je agresivna kada je to bilo potrebno, dok je 22-godišnja Francuskinja pravila greške u nekim prelomnim trenucima meča.

Bojana je prvi set rešila u svoju korist brejkom u devetom gemu iskoristivši prvu šansu koja joj se ukazala. Srpska igračica je prva zadala udarac i u drugom delu, ali je ovaj put Mladenović uzvratila ribrejkom, a zatim i u finišu stigla do izjednačenja u setovima.

Jovanovski je u odlučujućem periodu vodila sa 5:2, Mladenović je uspela da anulira jedan brejk zaostatka, ali je srpska teniserka još jednom oduzela servis protivnici i sjajnim riternom iz forhenda stavila tačku na ovaj meč rezultatom 6:3.

Turnir u Tijanđinu igra se za nagradni fond od 500.000 dolara.

Teme:   Bojana Jovanovski, Rang Lista, Rezultati, Teniserke, Turniri, Vesti, WTA Rang Lista, Četvrtfinale