02/10/15 - 09:43h

Bojana ipak bez finala u Taškentu!

Srpska teniserka Bojana Jovanovski nije uspela da se plasira u finale WTA turnira u Taškentu! Naša igračica poražena je od Japanke Nao Hibino sa 2:0, po setovima 6:3, 6:4, nakon jednog sata i 14 minuta igre. Teniserka iz Japana će se u finalu sastati sa boljom iz meča Rodina – Vekić.

B. Jovanovski34
N. Hibino66
Bojana Jovanovski

Bojana Jovanovski je prošle nedelje ispala u drugom kolu Gvangžua, a sada je igrala sjajno u Taškentu, međutim ostaje žal da je nakon eliminacije Anike Bek u prošlom kolu, možda pobedom nad Japankom mogla i u finale. Međutim, Bojanu je danas možda stigao i umor, a u nastavku sezone igraće kvalifikacije na turniru u Pekingu.

Polufinalni meč u Uzbekistanu počeo je sigurnim servisimasa obe strane, a prvu priliku da oduzme servis rivalki imala je Bojana Jovanovski u četvrtom gemu, ali nije to iskoristila. Već u narednom je Japanka takođe došla do brejk šansi, ona je to uspela da iskoristi i povede sa 3:2. U daljem toku seta Nao Hibino je sačuvala svoj servis, uspela je teniserki iz Srbije da oduzme servis i u devetom gemu, te na taj način postavi konačnih 6:3.

Drugi set opet bolje počinje Nao Hibino, uspeva da u trećem gemu iskoristi prvu brejk priliku u drugom delu igre, zatim potvrdi stečeno i dođe do ubedljivih 4:1. U sedmom gemu Bojana Jovanovski je uspela da dođe do dve vezane prilike da uzvati istom merom i vrati se u meč. Uspela je Srpkinja da iskoristi drugu šansu, vrati brejk i smanji rezultat na 3:4, a onda i da materijalizuje stečeno za izjednačenje – 4:4. Kada smo taman pomislili da se naša igračica vratila u meč i da možemo videti preokret kao u četvrtfinalu Japanka je prvo osvojila gem pri svom servisu, a onda je u desetom gemu došla do tri brejk i meč loptu, iskoristila je prvu i posavila konačnih 6:4.

Teniserka iz Japana će se u finalu sastati sa boljom iz meča Rodina – Vekić.

Teme:   Bojana Jovanovski, Teniserke, Turniri, Vesti