Ana Ivanović
Ime | Ana Ivanović |
Nacionalnost | Srpkinja |
Datum rodjenja | 6. Novembar 1987 |
Visina | 186cm |
Težina | 69kg |
Prva profi Sezona | 2003 |
Forhend | Desna ruka |
Bekhend | Dvoručni |
Trener | Nemanja Kontić |
Sportska biografija
Ana Ivanović (6. Novembar 1987) rođena je u Beogradu. Teniski reket je prvi put držala u rukama kao petogodišnja devojčica oduševljena tadašnjim uspesima Monike Seleš čijim je stopama htela i ona da krene. Počela je da trenira intenzivno tenis od tog trenutka, a za vreme bombardovanja Srbije od strane NATO-a 1999 godine, Ana je trenirala u jednom bazenu sportskog centra u Beogradu. Zbog takve situacije u zemlji i loših uslova za razvoj svog talenta, Ana sa 14 godina napušta Srbiju i odlazi u Švajcarsku. U Bazelu je pronašla menadžera koji joj je dosta pomogao u njenom daljem razvoju.
Stalnog trenera u početku nije imala, a jedan od poznatijih bio je izmedju ostalih i Sven Groneveld. Ana Ivanović je do sada osvojila 10 WTA titula, sve u singlu, od toga jednu Gren slem titulu – 2008. godine na Otvorenom prvenstvu Francuske (Rolan Garos). Najviši plasman na svetskoj rang listi joj je bilo prvo mesto na kome je bila provela 12 nedelja.
Karijera
2004
Te godine je dospela do finala Vimbldona za juniore, da bi nakon toga pokušala i u konkurenciji profi teniserki. Prvi veći meč je odigrala na turniru u Cirihu protiv Venus Vilijams. Ivanovićeva je u tom meču propustila nekoliko set lopti i bila veoma blizu da načini senzaciju, ali iskusnija protivnica je ipak to sprečila. Sezonu je započela kao 708. igračica sveta, a na kraju je bila čak 97. na svetu, što je tada procenjeno kao izuzetan uspeh.
2005
Ovu godinu započinje titulom u Kanberi, što je bilo veliko iznenadjenje. U finalu je pobedila Melindu Cink. Nastavila je da skreće pažnju javnosti na sebe pobedama nad igračicama iz top 10 ženske svetske rang liste. Te godine pobedila je: Svetlanu Kuznjecovu, Nađu Petrovu, Veru Zvonarevu… Na Rolan Garosu pobedila je domaću Ameli Morezmo što je svakako bilo jedno od velikih iznenadjenja te godine. Najviše plasmane ostvarila je u Cirihu i Lincu gde je stizala do polufinala. Na kraju ove godine stigla je čak do 16. mesta na WTA listi.
2006
Te godine na Otvorenom prvenstvu Australije nije uspela dalje od druge runde jer je naletela na Samantu Stosur koja u tom trenutku biva bolji rival. Sledi Rolan Garos i treće kolo, a zatim Vimbldon i osmina finala, gde nailazi na tadašnju broj jedan, Ameli Morezmo, koju ovog puta ne uspeva da pobedi i biva eliminisana. U Montrealu osvaja svoju drugu titulu u karijeri.
Finale protiv Martine Hingis (u tom trenu deveta na svetu) rešava ubedljivim rezultatom 6:2, 6:3, i sebe stavlja u prvi plan za predstojeći turnir- Ju Es Open. Ipak, na ovom Grend slemu nailazi na Serenu Vilijams u trećem kolu i to biva nemoguća misija – 2:6, 4:6. Ovaj poraz joj nije prijao. Posle toga je lutala i tražila svoju formu ali najveći uspeh do kraja godine je bio ponovo u Lincu, i to četvrtfinale protiv Marije Šarapove koja ju je porazila, a kasnije i osvojila ovaj turnir.
2007
U Berlinu je osvojila svoju sledeću WTA titulu pobedom u finalu nad Svetlanom Kuznjecovom. Na Rolan Garosu dolazi do polufinala ubedljivom pobedom nad Marijom Šarapovom 6:2, 6:1. U finalu je Ivanovićevu čekala Žastin Enan koja je bila tada bez protivnika ravnog sebi u ženskom tenisu i lako pobedila dvadesetogodišnju Beogradjanku rezultatom 6:1, 6:2.
Na Vimbldonu beleži takodje visok plasman, ali ne uspeva u polufinalu da pobedi Venus Vilijamas i teren napušta porazom od 2:6, 4:6. U avgustu osvaja turnir u Los Andjelesu i dolazi do 4 mesta na svetskoj ranglisti. Na US Openu Ana dolazi do četvrtog kola, ali je to I bilo zadnje te godine po nju jer je ponovo naišla na Venus Vilijams koja je i iz ivog meča izašla kao pobednik.
2008
U ovoj godini Ana beleži najveće uspehe. Prvi je finale Australian Opena i duela sa Marijom Šarapovom. Ipak nakon dva seta Ruskinja osvaja novu titulu. Ovim ulaskom u finale Ana je obezbedila sebi plasman na drugu poziciju na WTA ranglisti. Indian Vels je bila prva titula te sezone za nju, a u finalu je pobedila, trećeplasiranu na svetu, Svetlanu Kuznjecovu.
Usledio je i turnir na Rolan Garosu gde je u polufinalu pobedila Jelenu Janković (6:4, 3:6, 6:4) i tom pobedom ne samo obezbedila meč za titulu, već i posle Monike Seleš postala druga srpska teniserka koja se našla na prvom mestu WTA rangliste! Inspirisana time u finalu pobedjuje Dinaru Safinu (6:4, 6:3) i beleži svoju prvu grend slem titulu! Usledio je Vimbledon- samo treće kolo i neposredno nakon toga povreda desnog palca koja je sprečava da zabeleži bolji plasman u Montrealu (3 kolo).
Ova povreda ju je sprečila da nastupi i na Olimpijskim igrama u Pekingu, a zbog toga gubi na tren prvo mesto na WTA listi (preuzima ga Jelena Janković) ali se vraća na vrh već nedelju dana kasnije. Zbog poraza u drugom kolu na US Openu sada definitivno gubi prvo mesto jer Serena Vilijams osvaja ovaj turnir i bodovima koje osvaja zaobilazi našu teniserku na svetskoj ranglisti. Ipak do kraja godine Ana je uspela da osvoji još jedan turnir, u Lincu. Trebalo je da zaigra I na završnom turniru te godine kada igraju samo najboljih 8 teniserki sveta, ali je otkazala učešće zbog bolesti.
2009
Posle izvanrednog uspeha iz 2008, ove godine na otvorenom prvenstvu Australije zadnja stanica joj je bila 3. kolo i poraz od Alise Klejbanove u tri seta. Te godine u februaru započela je probnu saradnju sa Kregom Kardonom kao trenerom. Prvi rezultat je bio četvrtfinale, ali je u njemu naišla na Serenu Vilijams koja kao prvo plasirana na WTA listi izlazi kao pobednik u ovom meču. Titulu u Indian Velsu je bila blizu da odbrani ali u toj nameri u finalu ju je sprečila Vera Zvonareva (6:7, 2:6).
Na turnir u Majamiju došla je do 3 kola gde je izgubila od Agneš Šavaj. Vimbldon i Rolan garos te godine nisu bili previše uspešni po nju. Na ova dva turnira, Ana Ivanović je stigla do osmine finala ali ne i više od toga. Nakon ova dva turnira usledio je debakl i poraz u prvom kolu US Opena nakon čega je Ana rekla da će napraviti pauzu na neodredjeno vreme, što nas je sve zabrinulu ali to je trajalo samo mesec dana. Ipak turnir nakon te pauze u Tokiju nije vredan pomena (poraz u prvom kolu), kao ni sledeći koji je napustila zbog zdravstvenih problema. Sezonu završava na 21 mestu svetske rangliste.
2010
Te godine od februara do oktobra Ana Ivanović nalazi novog trenera- Hainca Gutharta. Na grend slemovima u Melburnu i Parizu beleži loše rezultate (stiže samo do 2 kola), a Vimbldonu ne uspeva da načini ni jednu pobedu jer je Sahar Per pobedjuje u prvoj rundi. Ovakav loš učinak la ovako tri velika turnira se naravno odrazio i na njen plasman na WTA listi na kojoj se u tom trenu našla na 64 mestu što je njen najgori plasman još od 2005 godine!
Srećom nakon ovakvih loših nastupa usledio je uspon u Aninoj formi. U Sinsinatiju stiže do polufinala, Kim Klajsters izlazi iz duela kao pobednik ali ne nakon bolje prikazane igre već zbog povrede naše teniserke već početkom prvog seta. U Rimu na šljaci stiže takodje do polufinala, ali joj i to biva završna stanica jer je Marija Sančez pobedjuje i kasnije osvaja ovaj turnir. Posle dve godine bez trofeja napokon dolazi do novog u, njenom reklo bi se omiljenom turniru, Lincu. To biva njena druga titula ovde, a ovog puta biva pobedjena Peti Šnider rezultatom 6:2, 6:1. Završni turnir za Ivanovićevu te godine u Baliju osvojila je pobedom 7 Novembra nad Alisom Klejbanovom (6:2, 7:6).
2011
Ova godina i grend slemovi u Melburnu i Parizu bivaju za nju ponovo neuspešni jer biva eliminisana već u prvom kolu. Uspon je bio na turniru u Birmingemu na travi gde je u polufinalu nažalost poražena od Danijele Hantuhove. Vimbldon je bio dobar po nju samo do 3 kola kada je naišla na Petru Cetkovsku. Na turniru u Kaliforniji (Karlsbad) stigla je do polufinala I činilo se da će napokon stići i do prvog finala ove godine, ali nažalost nešto protiv toga je imala Vera Zvonareva koja je ovaj duel rešila u svoju korist. Da ova godina ne protekne bez titule, Ana Ivanović se pobrinula ponovo u Baliju za to i odbranila prošlogodišnju titulu pobedom u finalu nad Anabelom Medinom Garingez (6:3, 6:0).
2012
Ovu godinu je započela na turniru u Brizbejnu gde ju je u trećem kolu zaustavila Kim Klajsters rezultatom 1:6, 6:1, 3:6, iako je Ana u trećem setu vodila 3:0. Na prvom Grend slemu u sezoni, na Australian Openu, pobedila je Domingez Lino, Krajiček i King i tako stigla do četvrtog kola i meča protiv Kvitove. Taj plasman u četvrto kolo ju je vratio ponovo među 20 najboljih teniserki na WTA rang listi. Čehinja je bila bolja rezultatom 2:6, 6:7 i tako Ivanovićevu eliminisala sa ovog tunira.
U Kataru je Ana stala u drugom kolu, dok je u Dubaiju pobedila Skijavone i Kirilenko, ali potom poražena od Voznijacki. Nakon toga je usledio Masters u Indijan Velsu. Ivanović je na ovom turniru imala zapaženu ulogu. Zabeležila je trijumfe nad Voznijacki i Bartoli, a povreda ju je sprečila u polufinalu da dođe do eventualne pobede nad Marijom Šarapovom. Na Mastersu u Majamiju je zabeležila plasman među 16 najboljih gde biva poražena od Venus Vilijams.
Usledio je Fed kup i polufinale protiv Rusije. Ana je izgubila od Kuznjecove, ali je pobedila Pavljučenkovu i uz dve pobede Jelene Janković obezbedila Srbiji istorijski plasman u finale ovog prestižnog takmičenja!
Pre Rolan Garosa igrala je na turnirima u Štutgartu (poraz na startu od Bartel), Madridu (pobede nad Johanson i Petrovom uz poraz od Azarenke) i turnir u Rimu (pobede nad Kuznjecovom i Espinozom uz poraz od Šarapove). Na drugom Grend slemu u godini je stigla do trećeg kola nakon pobeda nad Arubarenom i Per. Da se plasira u četvrto kolo sprečila ju je Sara Erani koja je kasnije stigla do finala.
Usledila je sezona na travi. Ana Ivanović je preskočila turnir u Istbornu zbog povrede, a na Vimbldonu je zabeležila solidan plasman. Preko Sančez, Bondarenko i Gergez stigla je do plasmana među 16 najboljih na trećem Grend slemu u sezoni. Nažalost je usledio ubeljiv poraz od Azarenke u dva seta. Plasman na ovom tuniru joj je pomogao da se domogne 12. mesta na WTA rang listi.
Ana je ponovo igrala na Londonskoj travi na Olimpijskim igrama. Ponovo je stigla do osmine finala nakon pobeda nad Mek-Hejl i Baltače, ali je potom poražena od Kim Klajsters. U mešovitom dublu na Olimpijskim igrama sa Nenadom Zimonjićem, Ana je imala još manje uspeha. Od njih je na startu bila bolja indijska kombinacija Mirza- Peas.
Na poslednjem Grend slemu u sezoni je posle pobeda nad Svitolino, Arvidson i Stivens stigla do četvrtfinala i meča protiv Serene Vilijams. Vilijamsova je bila nerešiva enigma za Ivanovićevu. Ubedljiva pobeda Amerikanke u dva seta- 1:6, 3:6.
Na nastupima u Aziji, tačnije u Tokiju i Pekingu zabeležila je plasmane u drugo i treće kolo. Sezona se bližila kraju, a to je značilo i povratak na evropsko tlo. U Lincu je Ana zaustavljena u četvrtfinalu od Flipkens, a prethodno je pobedila Nikulesku i Petkovićevu. Poslednji turnir pred finale Fed kupa, Ivanovićeva je odigrala u Moskvi gde je stigla do polufinala. U istom je poražena od Stosur u tri seta.
Vrhunac sezone je bilo spomenuto finale Fed kupa. Ana Ivanović je prvog dana poražena od Safarove, dok je drugog dana pobedila Kvitovu. Nažalost to nije bilo dovoljno za trijumf Srbije jer je Jelena Janković (nastupala je povređena u finalnim mečevima) izgubila oba svoja singl meča što je značilo da su Čehinje odbranile titulu u ovom takmičenju iz prethodne godine.
2013
Ana je 2013. počela nastupom na Hopman kupu u paru sa Novakom Đokovićem. Srpski par je stigao do finala gde je poražen od španskog miks dubla Verdasko – Garigeš.
Nakon Perta, Ana se preselila u Melburn gde je nastupila na prvom Gren slem turniru sezone i stigla do četvrtog kola gde ju je porazila Agnješka Radvanjska.
Nakon Melburna, Anini nastupi na turnirima od Pataje do Montereja završavali su se u ranoj fazi (najveći uspeh joj je bilo četvrto kolo u Majamiju). Ana je na Grand pri turniru u Štutgartu savladala Andreu Petković sa 6:3, 6:2, te Nađu Petrovu sa 6:3, 6:4, ali ju je zaustavila Marija Šarapova u četvrtfinalu sa 2:1 (5:7, 6:4, 4:6).
Marija Šarapova bila je kobna po Anu i na turniru u Madridu. Ovog puta Ruskinja je bila uspešnija u polufinalu sa 2:0. Po završetku tog takmičenja Ana postaje 13. teniserka sveta. Naša teniserka je stigla u Pariz nakon neuspeha u Rimu, u pokušaju da ponovi svoj uspeh iz 2008. godine, no 2013. je uspela da stigne do četvrtog kola.
Sezona na travi je bila neuspešna, s obzirom da je turniru u Istbornu ispala u prvom, a na Vimbldonu je takmičenje završila u drugom kolu porazom od Kanađanke Eugenije Boukard (dva puta po 3:6).
Nakon ovog turnira, Ana se iz Evrope preselila u Ameriku gdje je nastupila na par turnira koji su prethodili četvrtom Gren slem turniru u sezoni – US Openu.
Ana je nastupila u Karlsbadu(u polufinalu poražena od Viktorije Azarenke sa 1:2), zatim u Torontu (poraz u trećem kolu od Na Li 2:1), te u Sinsinatiju (zaustavljena na samom početku od Alis Korne iz Francuske sa 6:2, 6:7, 4:6).
Svoj nastup na Ju Es Openu Ana je započela pobedom nad Anom Tatišvili 6:2, 6:0, potom uspešno završila drugo i treće kolo, da bi je u četvrtom kolu porazila Viktorija Azarenka sa 4:6, 6:3, 4:6.
Najveći uspeh ove sezone je turnir u Linzu.
Ana je redom pobedila Vikmajerovu, Skjavone, Cibulkovu i Voegle sa po 2:0, i stigla do finala gde je snage odmerila sa Angelikom Gerber iz Nemačke. Nemica je u ovom finalu ipak bila uspešnija sa 4:6 i 6:7 po setovima.
U finišu sezone, Ana je nastupila u Moskvi gde je odigrala dva meča – poražena u četvrtfinalu od Samante Storsur 7:5, 6:4.
Sezonu je završila porazom u polufinalu turnira u Sofiji od Simone Halep sa 6:2, 1:6, 3:6.
Ana je nastupila i za FED kup tim Srbije. Reprezentacija je u aprilu, tri dana pre istoimenog turnira u Štutgartu igrala protiv Nemačke, a Ana je svoje mečeve protiv Anđelike Kerber i Mone Bartel uspeštno završila, dva puta donosila Srbiji vođstvo, ali srpski tim je ipak poražen na tom gostovanju i naredne godine će se boriti za povratak među osam najboljih ekipa sveta.
Ana je sezonu završila kao 16. teniserka sveta, ali je sigurno da bi već u narednoj sezni mogla da popravi ovaj status i vrati se među prvih deset.
2014
Iza Ane Ivanović nalazi se fantastična sezona. Srpska teniserka ima sve razloge da bude zadovoljna 2014. godinom, jer nam je konačno pokazala da može da bude ona teniserka koja je 2008. osvojila gren slem i bila prva na svetu.
Godinu je započela titulom na WTA turniru u Ouklendu, gde je u fantastičnom finalu sa 6:2, 5:7, 6:4 eliminisala Venus Vilijams. Nakon toga je ostvarila odličan rezultat na Australijan Openu – igrala je četvrtfinale. Možda to i ne bi bio tako dobar rezultat da Ana u trećem kolu nije zabeležila jednu veoma bitnu pobedu – eliminisala je prvu na svetu, Serenu Vilijams.
U Dohi, Dubaiju, Indijan Velsu i Majamiju najveći rezultat ostvarila je došavši do četvrte runde, ali je sve to bilo zagrevanje za još jednu titulu – onu u Montereju. Ana je bila učesnica istorijskog finala – ona i Jovana Jakšić bile su prve dve srpske teniserke koje su se sastale u jednom WTA finalu. Ana je slavila protiv mlađe koleginice i došla do druge titule ove godine.
Posle Montereja igrala je finale u Štutgartu. Nažalost, više sreće u toj borbi za titulu imala je Marija Šarapova, pa Ana kreće dalje poražena. U Madridu je igrala četvrtfinale i izgubila od Simone Halep, a zatim je u Rimu stigla do polufinala. Serena Vilijams joj se osvetila za pobedu na Australijan Openu, pa je Ivanovićeva ostala bez polufinala.
Na Rolan Garosu nije zablistala – izgubila je u trećem kolu od Lusi Safarove, ali se za to ‘iskupila’ trećom titulom ove sezone, u Birmingemu. U finalu je savladala Barboru Zahlavovu Stricovu i na naredni turnir otišla kao 11. teniserka sveta.
Igrala je treće kolo Vimbldona, a zatim i četvrtfinale Stanforda gde je još jednom izgubila od Serene Vilijams. U Montrealu je stigla samo do druge runde, a usledilo je finale Sinsinatija. Još jedan fantastičan meč Ivanovićeve i još jedna pobeda neumoljive Serene Vilijams. Posle ovog turnira Ana se vratila u top 10!
Na Ju ES Openu još jedan loš rezultat – poraz u drugom kolu od Karoline Pliskove. Kao po pravilu , posle lošeg turnira sledi titula, pa je tako došla i ona u Tokiju. U finalu je bila bolja od Karoline Voznijacki sa 6:2, 7:6.
U Vuhanu je izgubila već u prvom kolu, a u Pekingu je stigla do polufinala gde je izgubila od Marije Šarapove. U Lincu je stigla do drugog kola, pa je onda predala meč Medison Brengle.
Kao kruna na fantastičnu sezonu došlo je učešće na završnom WTA turniru u Singapuru! Tamo je zabeležila dve odlične pobede, protiv Eženi Bušar i Simone Halep, a izgubila je od Serene Vilijams.
Sezonu je završila kao peta na svetu, i kao što rekosmo, ima sve razloge da bude zadovoljna 2014. godinom. Nadamo se da će ova pred nama biti još bolja!
2015
Ana Ivanović je 2015. godinu započela na WTA turniru u Brizbejnu. Tamo je stigla do finala, gde je poražena od Marije Šarapove, sa 2:0 u setovima. Učešće na Australijan Openu završila je porazom već u prvoj rundi. Bolja od nje bila je kvalifikantkinja Lusi Hradecka, a posle skoro mesec dana pauze je i u Dubaiju poražena u trećem kolu od Karoline Pliskove.
Na turniru u Montereju nije uspela da odbrani titulu osvojenu 2014. godine, već je u polufinalu izgubila od Francuskinje Karolin Garsije. Garsija joj je nanela poraz i na sledećem turniru – u drugoj rundi Indijan Velsa.
Nije joj išlo na narednim turnirima, a prvi veliki uspeh u ovom delu godine, verovatno i najbolji rezultat u 2015. godini ostvarila je na Rolan Garosu. Igrala je polufinale, a u tom meču poražena je od Lusi Safarove sa 7:5, 7:5.
Nakon Rolan Garosa usledila su dva ispadanja u drugom kolu, u Birmingemu i na Vimbldonu, a zatim je igrala četvrtfinala u Torontu i Sinsinatiju.
Na poslednjem gren slemu sezone nije dobro prošla – u prvom kolu je izgubila od tada 50. igračice sveta Dominike Cibulkove. Slovakinja joj je bila ‘’slaba tačka’’ i na narednom turniru, u četvrtfinalu Tokija. U Vuhanu je poražena u osmini finala, a u Pekingu je odigrala još jedno polufinale ove godine. Izgubila je od Timee Baščinski sa 7:5, 4:6, 1:6. Godinu je završila neslavno – u drugom kolu WTA turnira u Luksemburgu.
Rezime je sledeći, 2015. godinu započela je kao peta teniserka na svetu, a završila je kao šesnaesta. Ne baš uspešna godina za Anu Ivanović.
2016
Ovu godinu Ivanovićeva je započela na turniru u Oklendu. Na takmičenju koje je osvojila 2014. godine ovog puta nije uspela da prođe prvu rundu, a isto je prošla i u Sidneju.
Na prvom grend slemu sezone zabeležila je dva trijumfa, protiv Tami Paterson i Anastasije Sevastove, a u trećoj rundi poražena je od tada 17. igračice sveta Medison Kiz.
Posle Australijan Opena odigrala je možda dva najbolja turnira u celoj godini. Prvo je u Sankt Petersburgu dogurala do polufinala i izgubila od 16. na svetu, Roberte Vinči, a nakon toga, u četvrtfinalu Dubaija ‘presudila’ joj je Barbora Stricova, tada 47. na WTA rang listi. Pre poraza od Stricove Ana je trijumfovala nad trećom igračicom planete, Simonom Halep.
Na turnirima Premijer serije u Indijan Velsu i Majamiju prag joj je bio treće kolo, a na oba takmičenja izgubila je od slabije rangiranih protivnica. U Štutgartu, Madridu i Rimu stala je u drugoj rundi, pa je sa poprilično lošim rezultatima došla do drugog grend slema sezone – Rolan Garosu.
Na jednom od najvećih turnira, čiji je šampion bila 2008. godine, Ana je zaustavljena od Eline Svitoline u trećoj rundi.
Sezonu na travi počela je četvrtfinalom Majorke, a onda su povrede počele da uzimaju danak i usledili su porazi u prvom kolu: Vimbldona, Olimpijskih Igara, Sinsinatija i US Opena…
Sezonu je zbog pomenutih povreda završila ranije, a 28. decembra 2016. godine Ana Ivanović obavestila je javnost da je donela odluku da se povuče iz profesionalnog tenisa.
Privatni život
8. novembra 2007 godine Ana Ivanović biva proglašena za UNICEF ambasadora za Srbiju.
Zaštitno je lice mnogih poznatih svetskih firmi izmedju ostalih: Soni Eriksona (2006 snimila spot sa Danijelom Hantuhovom), Adidasa, Roleksa, Yonex…
Tadašnja situacija u zemlji naterala je Anu da napusti Srbiju, i njeno prebivalište je i dalje Bazel.
Biva nebrojano puta od mnogih muških magazina proglašavana za najseksipilniju teniserku sveta, dok su je ove godine izostavili sa liste jer kako su oni rekli:
“Ako Ana učestvuje i ove godine u izboru za najseksipilniju teniserku, onda nije potrebno da pravimo listu učesnica jer se već pobednica zna”.
Godina 2015. donela joj je sreću na privatnom planu. Sredinom godine verila se sa nemačkim fudbalerom Bastijanom Švajnštajgerom, posle nekoliko meseci veze.
12. jula 2016. godine venčali su se u Veneciji u prisustvu članova porodice i najbližih prijatelja.
Komentari: 11
Ana Je u svakom pogledu nabolja teniserka u svetu. Sretno Ana.
Za srbiju je uradila vise nego dovoljno,HVALA TI ANA.
Ana je predivna, prelepa i uskoro ponovo najbolja teniserka sveta.
Dovoljo je reći samo Ana Ivanović , i odmah je , ovu bedu u Srbiji , obasjalo SUNCE !Nastavi ovako kao ove godine , i biće sve kako Ti Želiš ! Tako bi i trebalo da bude . .SREĆNO !
Pozdrav najlepšem osmehu nenad cvetković kaiser ebersdorfer str 26 111o wien Komentar
ana ti si sad uzor ponos i dika mnoge naše napaćene omladine produži i izdrži budi to što jesi seti se svoje srbije znaj da u njoj srca kucaju za tebe ti si naš ponos sretni smo što te imamo Ti SI NAŠ PLAVI ANĐEO
ANA JE I VRLO SKROMNA IKULTURNO SE PONASA NA TERENU BILO DA DOBIJA ILI GUBI JAKO JE DRAGA I GLEDATI NJU KAKO IGRA PRAVO JE UZUVANJE
RAVIJOJLA
Prelepa
Hvala ti za sve!
ana je nas p o n o s .hvala ana
Ana kraljice Pornos srbije