20/06/24 - 20:15h

BERLIN: Sabalenka rutinski, u četvrtfinalu i Gof

Treća teniserka sveta Arina Sabalenka bila je ubedljiva u meču osmine finala u Berlinu.

Ona je posle sat vremena igre bila bolja od Darije Kasatkine rezultatom 6:1, 6:4.

Prvi set dobila je uz dva brejka prednosti.

U drugom setu razmenile su po brejk, a Sabalenka je drugi, odlučujući brejk napravila u devetom gemu.

Rivalka u četvrtfinalu biće joj Ana Kalinskaja joj je Maketa Vondrušova predala meč pri rezultatu 5:5 u prvom setu.

Pobedu je zabeležila i druga igračica planete Koko Gof.

Amerikanka je savladala Ekaterinu Aleksandrovu posle sat vremena i 21 minuta provedenih na terenu rezultatom 7:6 (6), 6:2.

U prvom setu viđen je po jedan brejk. U produžetku je Koko najpre spasila tri set lopte rivalke, nakon čega je iz prve šanse završila set u svoju korist.

Drugi set dobila je uz dva brejka prednosti.

Naredna protivnica biće joj osma favoritkinja Ona Žabur koja je nakon preokreta bila bolja od Linde Noskove – 6:7 (5), 6:3, 6:4.

U četvrtfinale se plasirala i Elena Ribakina, četvrta teniserka sveta.

Ona je nadigrala Veroniku Kudermetovu rezultatom 6:4, 7:5, a u sledećoj rundi sastaće se sa Viktorijom Azarenkom.

Istim rezultatom Džesika Pegula eliminisala je Donu Vekić i tako zakazala duel sa Katerinom Sinjiakovom koja je savladala Ćinven Ćang sa 6:4, 6:4.

Teme:   Arina Sabalenka, Kori Gof, Teniserke, Turniri, Vesti