20/07/24 - 15:29h

Beretiniju derbi protiv Cicipasa

Italijanski teniser prvi put slavio protiv Grka na takmičarskom meču.

Nekadašnji finalista Vimbldona Mateo Beretini plasirao se u finale turnira u švajcarskom Gštadu.

On je bio bolji od prvog nosioca, Grka Stefanosa Cicipasa, rezultatom 7:6 (6), 7:5 posle sat i 43 minuta igre.

Nekada šesti, danas 82. teniser sveta nije dozvolio nijednu brejk loptu na ovom meču. U sedmom i devetom gemu prvog seta imao je po jednu brejk loptu, ali ih nije iskoristio, pa se igrao taj-brejk.

Bilo je neizvesno, ali je Beretini sigurnije servirao i dozvolio samo jedan mini brejk, koji nije bio dovoljan Cicipasu da osvoji set.

Drugi set doneo je sigurne servise na obe strane. Nije viđena nijedna brejk šansa sve do 12. gema kada je Cicipas servirao za taj-brejk. Mateo je stigao do brejk, ujedno i meč lopte i odmah je iskoristio.

Za titulu će igrati sutra protiv Kventana Alisa, 193. na ATP listi, koji je pobedio Jana Lenarda Štrufa sa 6:3, 7:6 (2).

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Gštadu, Mateo Beretini, Stefanos Cicipas, Teniseri, Turniri, Vesti